Virtuální Šumavu vyhrál Turek těsně před Cinkem

Ve druhém virtuálním závodě roku 2021 na trase Šumavského maratonu zdolal silničář Daniel Turek do té doby vedoucího Ondřeje Cinka až v samém závěru...

Autor: Jan Němec

V pořadí druhý podnik virtuálních závodů letošního roku je v cíli, z vítězství se radoval Daniel Turek (Felbermayr - Simplon Wels), jenž v závěru na trase KPŽ Šumavského maratonu těsně předjel Ondřeje Cinka (Kross Racing). Mezi ženami byla nejrychlejší Kateřina Seidlová. Tereza Vlk-Huříková - viz aktualizace níže.

Závod se jel na platformě Rouvy, která závodníky virtuálně přenesla na Šumavu, a to konkrétně na trať seriálu KPŽ na Zadov a jeho okolí. Závod s délkou 27,3 km absolvovalo téměř 700 cyklistů doslova z celého světa, mezi třicítkou zemí se objevili jedinci šlapající na trenažeru na Filipínách, Chile, Indonésii nebo v Jižní Koreji.

Uspořádat virtuální závod s online přenosem a živým komentářem už nějakou tu techniku vyžaduje....

Účastníci si mohli změřit síly s několika osobnostmi české cyklistiky, v pražském studiu Rouvy například do pedálů bušila olympijská šampionka v klasickém lyžování a úspěšná reprezentantka na horských kolech Kateřina Neumannová hned vedle Ondřeje Cinka. V domácím prostředí se do virtuálu vydal šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek, maratonský vicemistr světa a vítěz Cape Epic Kristián Hynek (Future Cycling - Northwave), sedmadvacetiletá naděje české silnice Daniel Turek nebo člen domácí - vimperské stáje Jaromír Skála (Rouvy Specialized), druhý muž úvodního závodu v Hustopečích.

Po úvodním klání na trase v Hustopečích, kde o vítězství do posledních metrů bojoval právě dnešní narozeninový oslavenec Skála s Janem Škarnizlem (Cyklostar Trek Pirelli), to na Zadově bylo stejně napínavé. Většinu závodu totiž vedl Cink před Danielem Turkem, jenže ten dokázal využít svých silničářských schopností a v posledních metrech českého bikového šampiona předjel.

Ondřej Cink po boku Kateřiny Neumannové v pražském studiu Rouvy...

"Finiš byl docela do kopce a já jel špurta asi půl kiláku, dvacet metrů do cíle jsem už musel svěsit nohy, špatně jsem to spočítal a Daniel toho využil :-)," uvedl po závodě Ondra Cink, který podle obrázků dával do závodu hodně energie.

"Já jsem ale spokojenej, po onemocnění koronavirem to sice bylo hodně bolavý, ale cítím se dobře. Na 27. 2. plánuju první závody ve Španělsku, doufám, že se sezona rozjede," prozradil dál Ondra, jenž se nedávno vrátil z několikatýdenního soustředění na Kanárských ostrovech.

I druhý závod tak jednoznačně potvrdil, že o drama není nouze ani při virtuálních soubojích. Daniel Turek skvěle využil nových možností hákování v aplikaci Rouvy a v čase 41:44 min. zvítězil. V loňském roce při první vlně pandemie Turek vyhrál dva závody Českého poháru e-Grand Prix.

Maminka Tereza Vlk-Huříková sice 3 měsíce neseděla na kole, ale ukázala, že bojovat nezapomíná...

První žena dorazila do cíle na zadovské parkoviště o deset minut po vítězi závodu mužů, Kateřina Seidlová jela první půlku závodu na druhé pozici za domácí Terezou Vlk-Huříkovou. Pak se ale karty obrátily a Kateřina měla v závěru více sil než Tereza, která na vítězku ztratila téměř dvě minuty. Další domácí hvězda Kateřina Neumannová skončila na desáté příčce.

AKTUALIZACE 10.2. 15:00: Kateřina Seidlová byla nakonec pořadateli diskvalifikována: "Po dnešní konzultaci jsme museli diskvalifikovat vítězku Kateřinu Seidlovou, její aktivita byla nereálná," uvádí zástupci Rouvy. Vítězkou se tak stala Tereza Vlk-Huříková.

Fotogalerie: Světový pohár XCO #2 - Araxá
  2. Kolo pro životL’Etape, Enduroserie, Gravel serie a Kolo pro život. Nabídka je pestrá, KPŽ startuje v sobotu
  3. Světový pohárBatten dala v Araxá dabl, Andreassen vyhrál po 4 letech
    Batten dala v Araxá dabl, Andreassen vyhrál po 4 letech
  4. Světový pohárSpecialized dál pokračuje v medailových žních, XCC v Araxá vyhráli Batten a Koretzky
  5. ZávodyFotogalerie: Světový pohár XCO #1 - Mairipora
    Fotogalerie: Světový pohár XCO #1 - Mairipora