Panorama

Suárez opět řádil, ale Atlético jen remizovalo. Barcelona přestřílela Betis a slavil i Real

Nejlepší střelec španělské nejvyšší soutěže Luis Suárez přidal ve 22. kole další dva góly, ale Atléticu Madrid k vítězství nad Celtou Vigo nestačily. "Los Colchoneros" totiž v poslední minutě inkasovali, remizovali 2:2 a La Ligu vedou s náskokem 8 bodů před Barcelonou, která uspěla na stadionu Betisu Sevilla po výsledku 3:2. Real Madrid nezaváhal s poslední Huescou (2:1) a je třetí jen zásluhou horšího skóre. Čtvrtá Sevilla vyhrála počtvrté v řadě, tentokrát nad Getafe 3:0.

Luis Suárez se raduje z gólu Atlética Madrid
zdroj: AP autor: Jose Breton

Celta v Madridu začala lépe. Ve 13. minutě nacentroval Hugo Mallo do pokutového území a Santi Mina hlavou otevřel skóre. Atlético odpovědělo těsně před přestávkou, kdy Suárez na hranici ofsajdu zužitkoval přihrávku Marcose Llorenteho.

Uruguayský kanonýr podobně skóroval i pět minut po změně stran. Poslední slovo však měli těsně před koncem hosté díky kombinaci střídajících Argentinců. Augusto Solari našel před brankou Facunda Ferreyru a ten zařídil desátému Vigu cenný výsledek.

Atlético v aktuálním ročníku španělské nejvyšší soutěže ztratilo body teprve počtvrté a poprvé od prosincové porážky 0:2 s městským rivalem Realem. Oproti hlavním konkurentům má stále jeden zápas k dobru.

Stoper Varane dvakrát udeřil

Real se musel obejít bez zraněného kapitána Sergia Ramose, který se v sobotu podrobil operaci kolene, a od 48. minuty prohrával po výstavní ráně Javiera Galána.

Obrat obstaral svými prvními góly v sezoně Varane. Francouzský stoper nejprve v 55. minutě dorazil hlavou odražený míč od břevna po přímém kopu Karima Benzemy a v 84. minutě byl opět nejdůraznější před brankou po další standardní situaci.

"Bílý balet" proto částečně napravil porážku s Levante z minulého kola.

Klíčový moment utkání Sevilla - Getafe nastal v 54. minutě, kdy byl vyloučen hostující obránce Djene Dakonam. Přesilovku využil v 67. minutě střídající Munir El Haddadi, v závěru přidala pojistku prvním gólem za andaluský klub posila z Bergama Alejandro Gómez a skóre uzavřel Júsuf En-Nesjrí.

Barcelona chtěla šetřit Messiho, ale po půli musel pomoct

Barcelona nastoupila bez kapitána Lionela Messiho a za celý první poločas netrefila prostor mezi třemi tyčemi. Do vedení tak šel soupeř zásluhou Borji Iglesiase. V 57. minutě ale argentinský útočník přišel na hřiště a 136 sekund po střídání střelou na přední tyč vyrovnal.

Katalánský velkoklub dokonal obrat po vlastním gólu Víctora Ruize, ale stejný hráč čtvrthodinu před koncem znovu srovnal. Rozhodnutí tak přinesla až Trincaova výstavní rána o břevno v 87. minutě.

V souboji týmů ze středu tabulky remizovalo Bilbao s Valencií 1:1. Bilbao po úvodním dějství vedlo, aniž by vystřelilo na bránu, vlastní gól si dal totiž Hugo Guillamón. Alespoň bod zajistil "Netopýrům" po změně stran další ze stoperů Gabriel.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Levante - Granada 2:2 (30. a 67. Morales - 43. Kenedy, 90.+2 Soldado), Huesca - Real Madrid 1:2 (48. Galán - 55. a 84. Varane), Elche - Villarreal 2:2 (49. Carrillo, 64. Boye - 16. a 35. Moreno), FC Sevilla - Getafe 3:0 (67. El Haddadi, 87. Gómez, 89. En-Nesjrí), San Sebastian - Cádiz 4:1 (26. z pen. a 34. Oyarzabal, 54. a 59. Isak - 65. Izquierdo), Bilbao - Valencie 1:1 (43. vlastní Guillamón - 66. Gabriel), Betis Sevilla - FC Barcelona 2:3 (38. Iglesias, 75. Ruiz - 59. Messi, 68. vlastní Ruiz, 87. Trincao), Atlético Madrid - Vigo 2:2 (45. a 50. L. Suárez - 13. Mina, 89. Ferreyra).