TCL V Repre

Do finále MS klubů proskočili mexičtí Tigres

Semifinále mistrovství světa klubů přineslo latinskoamerickou bitvu mezi Palmeiras z Brazílie a Tigres z Mexika. Mexický tým šel do utkání z pozice mírného outsidera, ale mohl se opřít o výkon bývalého francouzského reprezentanta André-Pierra Gignaca, který byl nejvýraznější postavou zápasu. Jediný gól utkání vstřelil v 54. minutě z penalty. Vítěze čeká finále s vítězem duelu Al Ahli – Bayern Mnichov.

Pierre-André Gignac z Tigres slaví
zdroj: ČTK/AP autor: Hussein Saed

UANL Tigres si na turnaji připsali už druhé vítězství, ve čtvrtfinále porazili korejský Ulsan 2:1. Palmeiras, kteří měli jako jihoamerický šampion jisté místo přímo v semifinále, naopak úvodní duel nezvládli. Rozhodující branku vstřelil v 54. minutě z pokutového kopu bývalý francouzský reprezentant André-Pierre Gignac, jenž dal i oba góly ve čtvrtfinále.

Vítěz evropské Ligy mistrů Bayern útočí v Kataru na šestý titul sezony. K vyrovnání rekordu Barcelony z roku 2009 potřebuje zvládnout pondělní semifinále s egyptským Al Ahlí a poté i případné finále.