Barcelona se opět výsledkově trápila, San Sebastián nařezal Cádizu

AKTUALIZOVÁNO

Fotbalový prvoligový víkend ve Španělsku načal v pátek večer záchranářský souboj mezi Alavesem a Valladolidem. Levante v sobotu remizovalo s Granadou. Real Madrid později obrátil nepříznivý duel v Huesce a zvítězil. Elche remizovalo s Villarrealem. Sevilla porazila Getafe.

Alaves ve vyrovnaném zápasu dokázal Valladolid přetlačit jen velmi těsně. Bezbrankový stav prolomil v 66. minutě domácí Joselu a hosté už na něj nestihli zareagovat. Alaves tak získal tři cenné body důležité k záchraně a od sestupového pásma jej momentálně dělí právě tři body, zatímco Valladolid se nachází na posledním nesestupovém místě a to pouze s jednobodovým náskokem.

Levante doma proti Granadě dvakrát vedlo, i přesto ale zvítězit nedokázalo. Naposledy Granada vyrovnala až v nastavení, kdy se trefil slavný útočník Roberto Soldado. Hosté tak přeskočili valencijský tým v tabulce. Pro Granadu i pro Levante to byla už třetí remíza z posledních čtyř zápasů.

Real Madrid se nenachází v ideální formě a po bezbrankové první půli na hřišti Huescy šli domácí do vedení zásluhou Galana, v 55. minutě ovšem srovnal skóre hlavou obránce Raphael Varane. Ten stejný stoper poté v 84. minutě vstřelil i vítězný gól a zajistil tím Realu tři body. Na první Atletico ale Los Blancos stále ztrácejí hodně bodů.

Villarreal, klub přezdívaný jako Žlutá ponorka, vedl na hřišti Elche v poločase 0:2, utkání však k vítězství dotáhnout nedokázal. Na dva góly Morena v první půli poté navázali domácí Carrilo a Boye a Elche dokázalo se Žlutou ponorkou remizovat 2:2.

Alespoň na lavičku Sevilly se po zranění vrátil český reprezentační brankář Tomáš Vaclík, jenž přihlížel tomu, jak jeho zástupce Bono vychytal čisté konto proti Getafe. Sevilla zvítězila 3:0, dva góly obstarali náhradníci, trefil se ale i hvězdný útočník En Nesyri.

Nedělní porci zápasů v La Lize otevřel duel v San Sebastiánu, kde si domácí zastříleli proti Cádizu. Real Sociedad dostal do vedení již ve 26. minutě Oyarzabal, který o necelých deset minut později náskok zvyšoval. Po změně stran náskok pojistil ještě dvěma trefami Isak, proto branka Jaira již znamenala jen kosmetickou úpravu konečného výsledku.

Bilbao se v závěru první půle ujalo vedení díky vlastní trefě Guillamona, ale na tři body dosáhnout nedokázalo. Po změně stran se radovala i Valencia, která zásluhou Gabriela srovnala na konečných 1:1.

Barcelona se na tři body na hřišti Betisu pořádně nadřela. Po první půli prohrávala po trefě Iglesiase, ale byl to Messi, který katalánského obra vrátil do hry. Výraznou tváří utkání byl Ruiz, který si nejprve dal vlastní branku, ale svůj prohřešek o sedm minut odčinil na druhé straně. O výhře hostů rozhodl pak tři minuty před koncem Trincao.