Toronto - Vancouver 5:1Matthews jede na vlně a s ním i celé Toronto. Proti Canucks se trefil dvakrát

Aktualizováno

Hvězda hokejistů Toronto Auston Matthews skórovala hned dvakrát v duelu s Vancouverem a protáhla gólovou sérii na sedm zápasů za sebou. Toronto se tak s velkým přispěním jedničky draftu z roku 2016 usadilo na prvním místě Severní divize.

Auston Matthews z Toronta při pokusu o střelu v utkání NHL proti Vancouveru.

"Byli jsme po celou dobu velmi konzistentní, dnes jsme neměli v zápase žádné výpadky," ocenil výkon svého týmu muž, jenž se trefil při své sedmizápasové šňůře branek hned devětkrát.

Toronto mělo vynikající start do utkání a využilo hned první početní výhodu, při které se trefil zkušený Wayne Simmonds. Zajímavá situace nastala právě po prvním gólu Maple Leafs – druhé vyloučení Švéda Edlera během necelých dvou minut – druhé potrestání v podobě gólu však od domácích už nepřišlo.

Na to se ve Scotiabank Areně čekalo o chvíli déle. Auston Matthews nádherně obelstil beka Philipa Larsena a přesným zakončením natáhl svoji sérii. Na třígólový rozdíl pak na začátku druhé třetiny zvýšil ještě Zach Hyman a o výsledku zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto.

Dostihy mezi Simmondsem a Matthewsem o střelce zápasu, nakonec skončily nerozhodně. Oba se trefili ještě jednou, a především díky jejich přispění Toronto zvítězilo naprosto hladce 5:1 a vyšvihlo se na první pozici v Severní divizi.

„Důležitý byl začátek zápasu, který nám vyšel a pak posledních sedm osm minut první třetiny, kdy nás Canucks zatlačili, ale my jsme naopak navýšili vedení na začátku druhé třetiny, což bylo velmi důležité," popsal nejdůležitější pasáže zápasu kouč domácích Sheldon Keefe.

Ostrované z New Yorku také děkovali dvougólovému střelci. Jordan Eberle vzal zodpovědnost na sebe už v první třetině a trefami v jedenácté, respektive sedmnácté minutě, hodně nahlodal Pittsburgh. Malkin s Guentzelem však dokázali utkání ještě překlopit na stranu Penguins, ale jenom na chvíli...

Poslední minuty zápasu totiž patřily znovu domácím, a především střelcům Clutterbuckovi a Leemu. Prvně jmenovaný nejprve srovnal na 3:3. Třicetiletý Anders Lee pak z přesilovky sebral Crosbymu a spol. všechny body, když se nejrychleji dostal k dorážce střely Pulocka, kterou nešťastně vyrazil gólman Penguins Jarry. I přes výhru zůstali v pořadí Východní divize Islanders těsně za svým soupeřem, mají ale zápas k dobru.

Výsledky NHL
Ottawa - Montreal 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 13. White - 7. Petry, 42. J. Anderson. Střely na branku: 35:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Allen (Montreal), 2. Murray (Ottawa), 3. Petry (Montreal)
St. Louis - Arizona 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Thomas - 3. a 60. Chychrun, 31. Keller. Střely na branku: 25:19. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Chychrun (oba Arizona), 3. Sundqvist (St. Louis)
NY Islanders - Pittsburgh 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 11. a 16. Eberle, 49. Clutterbuck, 58. Lee - 14. P. Joseph, 40. Malkin, 44. Guentzel. Střely na branku: 26:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Dal Colle, 3. Lee (všichni NY Islanders)
Toronto - Vancourer 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 5. a 44. Simmonds, 15. a 42. Matthews, 28. Hyman - 58. Boeser. Střely na branku: 31:28. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Simmonds, 3. Marner (všichni Toronto)
Calgary - Edmonton 6:4 (1:2, 2:0, 3:2)
Branky: 1. E. Lindholm, 24. Lucic, 25. Backlund, 43. Dube, 46. J. Gaudreau, 51. S. Bennett - 7. Khaira, 19. McDavid, 42. Puljujärvi, 49. Nurse. Střely na branku: 28:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. E. Lindholm, 3. Lucic (všichni Calgary)
Anaheim - San Jose 2:1 SN (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. Lundeström, rozhodující sam. nájezd Comtois - 1. Couture. Střely na branku: 33:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Lundeström, 2. R. Miller (oba Anaheim), 3. Dubnyk (San Jose)