Bayern Mnichov se v semifinále MS klubů utká s egyptským Al Ahlí

Rajján/Praha
Aktualizováno

Fotbalisté Bayernu Mnichov se v pondělním semifinále mistrovství světa klubů v Kataru střetnou s egyptským týmem Al Ahlí. Druhou semifinálovou dvojici tvoří brazilští Palmeiras a Tigres z Mexika.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Tigres otočili na MS klubů v Kataru čtvrtfinále s Ulsanem Video: sntv

Africký šampion Al Ahlí si duel proti vítězi evropské Ligy mistrů vybojoval dnešní čtvrtfinálovou výhrou v Rajjánu 1:0 nad domácím mistrem Duhajlem. Jediný gól zápasu vstřelil ve 30. minutě Husajn Šahát.

Vedle německého velkoklubu byli přímo do semifinále nasazeni Palmeiras, kteří se na turnaj kvalifikovali teprve v sobotu díky vítězství v jihoamerickém Poháru osvoboditelů. V neděli se střetnou s Tigres, kteří otočili čtvrtfinálový duel s korejským Ulsanem a vyhráli 2:1.

Tigres, kteří loni poprvé ovládli Ligu mistrů středoamerické zóny CONCACAF, poslal do semifinále dvěma góly bývalý francouzský reprezentant André-Pierre Gignac. Pětatřicetiletý útočník ve 38. minutě vyrovnal a v páté nastavené minutě první půle rozhodl z penalty nařízené za ruku ve vápně, kterou zahrál střelec úvodního gólu zápasu Kim Ki-i.