Sparta vyhrála a dál vede extraligu, Třinec si doma zastřílel, nabito měl i Liberec

Praha
Aktualizováno

Hokejisté Třince vyhráli v úterním utkání 42. kola Tipsport extraligy nad Vítkovicemi vysoko 7:1. Hosté vedli po první třetině, pak ale Oceláři spustili kanonádu. V prostřední části hry nasázeli pět branek. Sparta zvítězila nad Karlovými Vary 5:2 a zůstává v čele tabulky. Stejným poměrem Hradec Králové zdolal tým Zlína. Litvínov doma dostal nařezáno od Liberce, podlehl mu 1:6. Mladá Boleslav doma přemohla Plzeň 3:2 a nováček z Českých Budějovic podlehl brněnské Kometě 2:4. Naplno bodovalo i pardubické Dynamo po výhře nad Olomoucí 5:2.

Zleva Jiří Černoch z Karlových Varů a brankář Sparty Matěj Machovský.

Fotogalerie

Třinečtí hokejisté ovládli derby s Vítkovicemi a připsali si pátou výhru v řadě. Úvodní třetina přitom patřila hostům, střeleckou aktivitu 13:1 však vyjádřili pouze jediným gólem. Oceláři otočili pěti brankami během 22. až 39. minuty, dvakrát se při obratu trefil Miloš Roman. Nejvíce bodů posbíral v zápase Michael Špaček, který po příchodu z Tappary Tampere dal ve čtvrtém zápase za Oceláře první gól a k němu přidal dvě asistence. Vítkovice čtyřikrát za sebou prohrály.

Sparta porazila Karlovy Vary 5:2 a slaví šestou výhru v řadě. Pražané k ní udělali rozhodující krok ve druhé polovině druhé třetiny, kdy z bezbrankového stavu odskočili na 3:0. Dva góly vítězů dal útočník Robert Říčka. Pražané bodovali již ve dvanáctém utkání v řadě. Západočeši naopak výsledkově tápou, bodovali jen jednou za uplynulých sedm vystoupení, ve vzájemných zápasech neuspěli na ledě Sparty poosmé za sebou.

Hokejisté Sparty slaví. Robert Říčka (druhý zleva) přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráčů Ondřeje Němce (vlevo) a Jana Buchteleho.

Poslední České Budějovice se dál doma trápí, už počtvrté za sebou na vlastním ledě nebodovaly, a prohrály dokonce sedm z posledních osmi duelů. Tentokrát si plný bodový zisk odváží brněnská Kometa. Její úspěch je o to cennější, že šla do duelu po třech porážkách.

Zleva hokejisté Motoru Martin Novák, Gabin Ville, trenér Českých Budějovic Václav Prospal a hráč Miroslav Holec.

Liberec si s chutí zastřílel v Litvínově, kde vyhrál 6:1. Tygři tak uspěli v šestém z posledních sedmi duelů. Litvínov naopak nepotvrdil zlepšenou formu, když prohrál teprve podruhé z uplynulých šesti zápasů. Dvěma góly přispěl k vítězství Bílých Tygrů útočník Michal Birner, tři asistence si připsal obránce Tomáš Hanousek.

Hradec Králové zvítězil nad Zlínem 5:2 a bodoval s Berany naplno i potřetí v sezoně. Prvním hattrickem v dresu Mountfieldu k tomu pomohl útočník Vladimír Růžička, který mužstvo posílil v létě z pražské Sparty. Syn kouče Východočechů Vladimíra Růžičky staršího zároveň ukončil patnáctizápasový gólový půst.

Hokejisté Pardubic porazili Olomouc 5:2. Východočeši zabrali po třech zápasech bez bodu, během nichž nastříleli dohromady pouze tři branky. Dva góly v dresu vítězů dal útočník Anthony Camara. Dvěma nahrávkami oslavil návrat do pardubického dresu z Chabarovsku z KHL reprezentační útočník Tomáš Zohorna. Olomoučtí si na konto připsali hned čtyři porážky z posledních pěti duelů.

Bruslaři z Mladé Boleslavi si doma poradili s Plzní, vyhráli 3:2 a poskočili na průběžnou třetí příčku extraligové tabulky. Středočeši šli v prostřední části hry do nadějného trháku, když vedli 3:0. Plzni se hned v úvodu třetího dějství podařilo skórovat a zdramatizovala tak závěr duelu. Nakonec ale hosté pouze korigovali na rozdíl jedné branky a na body nedosáhli.

Hokejová Tipsport extaliga, 42. kolo
Třinec - Vítkovice 7:1
Branky: 22. a 37. Roman, 23. Hrňa, 36. M. Kovařčík, 39. O. Kovařčík, 44. Špaček, 52. Stránský - 5. Mallet.
Hradec Králové - Zlín 5:2
Branky: 8., 14. a 56. Růžička, 27. Pavlík, 52. Klíma - 7. Šlahař, 50. Ondráček.
Sparta - Karlovy Vary 5:2
Branky: 31. a 56. Říčka, 32. Tomášek, 40. Horák, 52. Sukel´ - 50. Koblasa, 59. Vondráček.
Litvínov - Liberec 1:6
Branky: 31. Kudla - 6. Lenc, 21. a 47. Birner, 28. Gríger, 48. Vlach, 56. Pavlík.
České Budějovice - Brno 2:4
Branky: 42. Karabáček, 60. Slováček - 34. Klepiš, 46. Mueller, 54. Zámorský, 58. Holík.
Mladá Boleslav - Plzeň 3:2
Branky: 31. a 38. Stránský, 32. Šťastný - 41. a 59. Pour
Pardubice - Olomouc 5:2
Branky: 15. a 32. Camara, 11. Mikuš, 57. Paulovič, 60. Roman - 8. Knotek, 25. Nahodil.