Panorama

Kvalifikaci ve Willingenu vládli Poláci, v závodě se představí dva Češi

Světový pohár skokanů na lyžích se přesunul z finského Lahti do německého Willingenu. Vítězem kvalifikace před víkendovým závodem se stal Polák Andrzej Stekala. Těsně za ním zaostal Halvor E. Granerud z Norska, třetí skončil Němec Markus Eisenbichler. Poláci nakonec obsadili čtyři místa v první sedmičce, z českých zástupců postoupili Čestmír Kožíšek a Vojtěch Štursa. Přímý přenos závodů sledujte na webu ctsport.cz o víkendu od 16 hodin.

Kožíšek se dostal do závodu pohodlně z 32. místa, Štursa jako poslední padesátý. V kvalifikaci bylo vyřazeno pět skokanů, mezi nimi bývalý juniorský mistr světa Polášek, který skončil třetí pod čarou.

Kvalifikaci vyhrál po skoku 152 metrů Polák Andrzej Stekala. Ještě o metr dál skočil z delšího nájezdu jeho krajan Klemens Muraňka a vylepšil o jeden metr rekord můstku, o který se dělili Fin Janne Ahonen a Slovinec Jurij Tepeš.

Kvalifikace se započítávala do celkového hodnocení takzvaného Willingen 6, jehož vítěz získá dodatečnou prémii 15 000 eur (390 000 korun). Hodnotí se obě kvalifikace a skoky z obou závodů.