Počasí dnes11 °C, zítra14 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa
Bez reklam

Futsalisté ztratili výhru osm sekund před koncem. S Ústím remizovali 4:4

Nešťastný závěr utkání první futsalové ligy znamená pro liberecké futsalisty ztrátu dvou bodů. Ještě osm sekund před koncem přitom nad Ústím vedli 4:3, jenže pak Jelínek vyrovnal a oba týmy tak mají bod.

Soupeř získal v předešlém střetnutí s českolipskými Démony své první ligové body a tak museli byt hráči FTZS v pozoru. Skóre severočeského souboje otevřel přesnou ranou TOMÁŠ VOBOŘIL, kterého vybídl jmenovec Janáček – 1:0. Skóre mohl srovnat hostující Ostrák, nicméně Plechatý svou chybu odčinil a 6ti metrový penaltový kop mu lapil. Následně se z brejku prosadil Zápotocký a bylo srovnáno – 1:1.

FTZS měl ve hře velkou převahu a bohužel opět nesčetně krát neproměnili hráči v červeno černých dresech své slibné šance. Do poločasu naštěstí rozvlnil síť JAKUB ŽOČEK, který dorážel do prázdné branky po střele Beneka – 2:1. Tečku za první dvacetiminutovkou udělal JIŘÍ NOVOTNÝ, který si vyměnil míč s Žampou a uklidil míč k zadní tyči – 3:1.

Druhé dějství nic nenasvědčovalo odlišnému scénáři. Liberec měl znovu několik slibných šancí. Navíc k tomu donutil soupeře k pěti akumulovaným faulům a velkou část druhého poločasu hrál Rapid pod hrozbou 10ti metrového kopu. Jeden takový neproměnil Benek, který nastřelil tyč. Snížení se dočkal Rapid až v power-play, kdy se štěstím propasíroval Jelínek míč za Plechatého záda – 3:2

Žampa, Benek ani Šisler po zisku v PP netrefili prázdnou bránu a tak přišel trest v podobě srovnání na 3:3, kdy se srovnávací trefou činil Rozboud. FTZS chtěl i tak minutu a půl před koncem utkání zvítězit a tak se stejně jako soupeř postavil v pěti hráčích do pole. Kombinaci v poslední minutě zakončil pohotově ŽOČEK a v tu chvíli strhl vedení na stranu domácích – 4:3. Definitivní tečku udělal za zápasem Jelínek, který s velkou dávkou štěstí 8 sekund před koncem srovnal na 4:4.

Rapid vytěžil z minima maximum a odvezl si z Podještědí cenný bod. Naopak hráči FTZS mohou litovat šancí, které zejména v prvním poločase nevyužili.

Aleš Benek (trenér Liberce) „Tahle remíza je pro nás prostě málo. Do zápasu jsme šli s cílem získat 3 body. Ještě pár vteřin před koncem jsme tomu byli blízko, ale soupeři se podařilo srovnat. Rozhodli asi naše nevyužité šance, kdy jsme mohli už v prvním poločase soupeři odskočit. Počítali jsme, že se soupeř pustí do power play, ale my ji špatně bránili, takže se na to teď musíme zaměřit v tréninku. Šance jsme měli, soupeř hrál pod hrozbou 10 metrových kopů, takže jak říkám, dnes je to pro nás ztráta.”

FTZS Liberec - Rapid Ústí nad Labem  4:4 (3:1)

Branky a asistence: Žoček 2+0, Vobořil 1+0, Novotný 1+0, Benek 0+2, Žampa 0+1, Janáček 0+1

Sestava FTZS Liberec: Plechatý, Vogt – Bína P. (K), Vobořil, Žampa, Žoček, Henzl, Šisler, Vrabec, Benek, Janouš, Janáček, Novotný J.