Jakub Konečný
24. ledna 2021 • 21:12

Co ukázala Viktoria: nové tváře za jedna. Ale Plzeň je stále křehká

7
  • Radost Plzně po vstřelení branky proti Pardubicím, trenér Adrian Guľa se objímá s Milanem HavlemRadost Plzně po vstřelení branky proti Pardubicím, trenér Adrian Guľa se objímá s Milanem HavlemFOTO: ČTK

Vicemistr si proti oslabeným a zdecimovaným Pardubicím připsal teprve druhou výhru v posledních pěti zápasech. Zápas proti nováčkovi vyšel novým tvářím, ale potvrdil také křehkost Plzně. Co ukázal ještě?

• Křehká psychika

Když dostal ve 30. minutě hostující stoper Martin Šejvl červenou kartu, měli všichni za jasnou věc, že se góly do pardubické brány jen posypou. Nestalo se tak, Plzeň se prosadila až v samotném závěru. „Soupeře jsme rychle neotevřeli a ztěžkly nám nohy,“ všiml si Adrian Guľa. „Ztráceli jsme trpělivost, nebyli jsme dostatečně sebevědomí, byli jsme strnulí. Doufám, že to z nás teď spadne a začneme vyhrávat.“ Jinými slovy – sebevědomí týmu je stále na nedostatečných hodnotách.

Plzeň - Pardubice: Ondrášek se už radoval z gólu po dlouhé době. Radost mu zkazil ofsajd
    Video se připravuje ...

• Energický Kaša

Byla to jedna ze záhad podzimu. Proč si Adrian Guľa přivedl ze Žiliny Miroslava Káčera s Filipem Kašou, když je pak prakticky nestavěl? Druhý jmenovaný odehrál loni jedinou minutu… Ale v Příbrami vystřídal zraněného Lukáše Hejdu a proti Pardubicím už podle očekávání nastoupil od začátku. Svůj jubilejní 50. zápas v nejvyšší soutěži vyšperkoval energickým výkonem, přesně tohle uvadlý tým potřeboval. „Takhle má vypadat připravený hráč, že dostane šanci a chytí ji,“ pochválil stopera trenér.

Guľa: Ceníme si týmového vítězství, gól jsme tam dotlačili

• Klíčový zákrok Staňka

Další vzývaná změna, k níž se realizační tým Viktorie KONEČNĚ rozhoupal. Aleš Hruška zůstal na lavičce a do brány si podruhé v sezoně stoupl Jindřich Staněk. Příliš práce neměl, ale jeho zákrok ve 29. minutě za stavu 0:0 proti voleji Pavla Černého byl klíčový. Protiútok totiž skončil červenou kartou pro Martina Šejvla. „Jindra udělal obrovský výkonnostní vzestup, proto si zasloužil naši pozornost,“ podotkl Adrian Guľa. „Někdy se rozhodujeme intuitivně jako dnes, mužstvu to pomohlo. To ale nijak nemění Alešovu pozici,“ dodal.

Plzeň - Pardubice: Skákavou ránu Černého z voleje skvěle vytáhl Staněk

• VAR chyboval

Role VAR se zhostil začínající sudí Jan Petřík – a úplně ji nezvládl. V prvním poločase správně pro ofsajd Zdeňka Ondráška odvolal gól Viktorie, ale totožné provinění stejného hráče před brankou Pavla Buchy na 2:0 nepochopitelně přešel. Asi ztratil odvahu. Ofsajd Ondráška, který se aktivně zapojil do hry a ovlivnil tím gólmana Marka Boháče, byl přitom evidentní. Dělbu bodů to sice na 99 procent neovlivnilo, ale…

Plzeň - Pardubice: Havel protrhl trápení! Míč po Tomlově přiťuknutí dostal do sítě, 1:0

• Heroický nováček

Pardubicím před zápasem vypadlo z různých důvodů hned šest hráčů, vesměs opor, takže musely lepit zcela novou zálohu. A po půlhodině šly navíc do deseti. Přesto kladly favoritovy statečný odpor a byly blízko senzačnímu bodu. „Musím před kluky smeknout,“ pýřil se kouč nováčka Jiří Krejčí. „Děkuji hráčům, že to zvládli a oceňuji Pardubice za heroický výkon plný odhodlání i po taktické stránce,“ vysekl soupeři poklonu i Adrian Guľa.

SESTŘIH: Plzeň - Pardubice 2:0. Trápení proti deseti ukončil v závěru Havel

• Guľa: Ceníme si týmového vítězství, gól jsme tam dotlačili

Havel po vítězném gólu: Bylo štěstí, že jsem si to dal do skluzu

7

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905