Sportovní zprávy

Šlágr kola mezi Liverpoolem a United skončil bez gólů, čehož využilo City a je druhé

Manchester United uhrál na hřišti mistrovského Liverpoolu bezbrankovou remízu a udržel před obhájci titulu první místo v anglické lize. Mezi oběma celky je nadále tříbodový rozdíl. Na druhou příčku se posunul Manchester City, který doma deklasoval 4:0 Crystal Palace. Nečekanou remízu s osmnáctým Fulhamem napravili fotbalisté Tottenhamu v Sheffieldu, kde vyhráli 3:1 a v neúplné tabulce jsou čtvrtí. Dařilo se také West Hamu, jenž v sestavě s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem udolal Burnley 1:0. Chelsea zastavila sérii nezdarů a zvítězila na stadionu Fulhamu také 1:0. Arsenal si poradil s Newcastlem 3:0, natáhl sérii bez porážky na pět zápasů a posunul se na desáté místo v tabulce. Dva góly dal Pierre-Emerick Aubameyang.

Salah v souboji s Fernandesem v duelu Liverpoolu s United
zdroj: ČTK/PA autor: Phil Noble

Arsenal o vítězství rozhodl až po přestávce, když se v 50. minutě trefil Pierre-Emerick Aubameyang a proti Newcastlu se prosadil ve čtvrtém utkání za sebou. Na 2:0 zvýšil deset minut nato Saka a v 77. minutě na konečných 3:0 upravil pátým gólem v sezoně Aubameyang.

Arsenal neprohrál už pět zápasů a navíc počtvrté za sebou udržel čisté konto. Londýnský celek snížil ztrátu na pohárové příčky na šest bodů, ale většina jeho soupeřů má v neúplné tabulce odehráno minimálně o jedno utkání méně.

Tottenham získal v Sheffieldu už v první půli dvougólový náskok, když se prosadili hlavou Serge Aurier a technickou střelou Harry Kane. Kapitán londýnského celku dal 12. gól v sezoně a na druhém místě ligové tabulky kanonýrů dotáhl spoluhráče Son Hung-mina. Po pauze zdramatizoval utkání David McGoldrick, ale o tři minuty později uklidnil favorita chytrým lobem Tanguy Ndombélé.

"Spurs" zvítězili na hřišti Sheffieldu United po sedmi zápasech a poprvé od roku 1975. "Blades" nenavázali na první ligový triumf z minulého kola a uzavírají tabulku. Doma inkasovali v deseti zápasech 15 branek, což je stejně jako za celou minulou sezonu.

Harry Kane z Tottenhamu (vpravo) oslavuje gól v Sheffieldu
zdroj: PA autor: Stu Forster

Tielemans režíroval vítězství Leicesteru

Leicester po výhře nad Southamptonem 2:0 stáhl ztrátu na vedoucí Manchester United, který má nedělní šlágr s Liverpoolem k dobru, na jediný bod.

Pod obě branky "Foxes" se podepsal záložník Youri Tielemans. Nejprve vyzval k zakončení z ostrého úhlu Jamese Maddisona a pojistku připravil pro Harveyho Barnese, jenž skóroval z úniku.

Mount spasil Chelsea v závěru

Chelsea na stadionu Fulhamu kontrolovala zápas především od závěru první půle, kdy byl za tvrdý skluz vyloučen domácí Antonee Robinson, ale na rozhodující branku se natrápila. Vsítil ji až dvanáct minut před koncem záložník Mason Mount, který si našel vyražený centr a propálil skrumáž těl před sebou. "Blues" v lize vyhráli poprvé po třech zápasech, Fulham čeká na plný bodový zisk sedm duelů.

Jediný gól rozhodl i o vítězství Brightonu na hřišti Leedsu. V Premier League slavil poprvé od 9. kola. V 17. minutě totiž trojice hostujících fotbalistů rychlými přihrávkami rozebrala soupeře a do odkryté svatyně z malého vápna skóroval Neal Maupay. Čtyřiadvacetiletý Francouz se v sezoně trefil posedmé.

Derby pro West Bromwich

První zápas Wolverhamptonu s West Bromwichem po téměř devíti letech byl plný obratů. Hostujícímu nováčkovi zařídil vedení v úvodu z pokutového kopu Matheus Pereira, ale "Vlci" skóre ještě před pauzou otočili.

V první čtvrthodině druhé půle nicméně přišel další zvrat, protože Semi Ajayi vyrovnal, Pereira proměnil další penaltu a tým trenéra Sama Allardyce zvítězil poprvé od jeho příchodu k týmu 16. prosince.

Ve šlágru kola ani jediná branka

Šlágr 19. kola na stadionu Anfield skončil potřetí z pěti posledních vzájemných zápasů bez branek. Domácí "Reds" soupeře sice přestříleli v poměru 18:8 a měli výraznou převahu v držení míče, v závěru je ale musel při šancích Bruna Fernandese a Paula Pobgy podržet skvělými zákroky gólman Alisson.

Liverpool neprohrál s velkým rivalem popáté v řadě, zároveň ale už čtyři zápasy čeká na ligovou výhru.

Překvapivým hrdinou utkání Manchester City - Crystal Palace byl domácí stoper John Stones, který dal ve 171. ligovém utkání teprve druhý a pak i třetí gól v Premier League. Anglický reprezentant se dvakrát prosadil ze situace po rohovém kopu. Na první trefu mu přihrál Kevin De Bruyne, pro něhož to byla stá asistence za klub.

"Citizens" vyhráli osmé soutěžní utkání v řadě a stylově oslavili pondělní padesáté narozeniny trenéra Pepa Guardioly. Na městského rivala United ztrácejí dva body, navíc mají zápas k dobru. Crystal Palace je na 13. pozici.

Výsledky 19. kola anglické fotbalové ligy

Wolverhampton - West Bromwich 2:3 (38. Silva, 43. Boly - 8. z pen. a 56. z pen. Pereira, 52. Ajayi), Leeds - Brighton 0:1 (17. Maupay), West Ham United - Burnley 1:0 (9. Antonio), Fulham - Chelsea 0:1 (78. Mount), Leicester - Southampton 2:0 (37. Maddison, 90.+5 Barnes), Sheffield United - Tottenham 1:3 (59. McGoldrick - 5. Aurier, 40. Kane, 62. Ndombélé), Liverpool - Manchester United 0:0Manchester City - Crystal Palace 4:0 (26. a 68. Stones, 56. Gündogan, 88. Sterling), Arsenal - Newcastle 3:0 (50. a 77. Aubameyang, 60. Saka).