Pardubice - Budějovice 0:2Nováček v Ďolíčku poprvé padl. Úřadoval VAR, trefila se i posila

MinutaMin. Tým Hráč Akce
40. Čolič (penalta) 0 : 1
87. Alvir 0 : 2
Záznam online reportáže

Domácí neporazitelnost pardubických fotbalistů je u konce. Prvoligový nováček našel ve svém azylu u Botiče přemožitele, když s Českými Budějovicemi prohrál v nedělním utkání patnáctého kola 0:2. Dynamo poslal do vedení z penalty Čolič, tři body mu pak v závěru stvrdil Alvir.

Zleva Martin Šejvl z Pardubic, Patrik Čavoš z Českých Budějovic a Jaroslav Drobný z Českých Budějovic.

Ve vršovickém Ďolíčku se v první půlhodině žádná fotbalová hitparáda nekonala. Pardubičtí dobývali soupeřovu tvrz, jenže velkých šancí bylo k vidění jako šafránu. V 5. minutě zablokoval Havelkovu rozehrávku Solil, míč se dostal k Černému, který si tělem odstavil protihráče a ranou zpoza šestnáctky protáhl Drobného. Budějovický veterán mezi tyčemi poté lapil i technickou střelu Hlavatého, a hlavně nadvakrát zlikvidoval jedovatou střelu Čiháka.

Důležité momenty se zrodily až v závěru. Nejprve se zaskvěl Boháč, když konečky prstů vytáhl přízemní střelu nové posily Dynama z Plzně Alvira. Po následném rohovém kopu Mršiče se chystal u brankové čáry napálit míč do bezpečí pardubický obránce Surzyn. Do jeho odkopu stihl nastrčit nohu Havel a oba borci po kontaktu upadli s bolestivou grimasou k zemi. Hlavní arbitr Klíma následně zkonzultoval celý moment s VAR a po jeho prozkoumání na monitoru nakonec nařídil pro Jihočechy pokutový kop! Exekuce se ujal Čolič a po zemi k pravé tyči rozvlnil síť. Náskok hostům přitom mohl být ještě výraznější, Čavošova dělovka z hranice šestnáctky však skončila na břevně.

Zleva Martin Králik z Českých Budějovic a Lukáš Pfeifer z Pardubic.

Kouč Východočechů Krejčí poslal do druhého poločasu Brazilce Cadu s Ewertonem a v 55. minutě vytáhl z rukávu také žolíka Hufa. S pěti zásahy nejlepší pardubický šutér v lize se hned ukázal, u brankové čáry obešel Talověrova, na Drobného ovšem z úhlu nevyzrál. Poté přišel další klíčový okamžik duelu. Alvir z levé strany předložil balon volnému Javorkovi, ten ho sice netrefil podle představ, s pomocí stopera Tomla ale přece jen skončil v bráně. Sudí však šel celou situaci opět přezkoumat s VAR a budějovický gól nakonec neuznal pro předchozí souboj Alvira s Šejvlem, do něhož útočník Dynama v souboji strčil.

Zleva Tomáš Solil z Pardubic a brankář Českých Budějovic Jaroslav Drobný.

Pardubickým, kteří postrádali zraněného kapitána Jeřábka, svitla naděje. Na trávník vběhl další útočník Petráň a soka zatlačili. Největší příležitost si domácí vypracovali deset minut před koncem, kdy Surzyn dělovkou z přibližně 25 metrů orazítkoval pravou tyč. Známé rčení nedáš dostaneš, se pak naplnilo i v Ďolíčku. Na konečných 2:0 uzavřel z brejku levačkou k levé tyči Alvir.

15. kolo první fotbalové ligy (hráno v Praze v Ďolíčku):
FK Pardubice - Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)
Branky: 41. Čolič z pen., 87. Alvir. Rozhodčí: Klíma - Paták, Kubr - Hrubeš (video). ŽK: Tischler - Čolič. Bez diváků.
Pardubice: Boháč - Surzyn, Šejvl, Toml, Čelůstka - Čihák (46. Cadu) - Tischler, Hlavatý, Solil (79. Petráň), Pfeifer (46. Ewerton) - Černý (56. Huf). Trenér: Novotný.
Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Talověrov, Králik, Novák - Čavoš, Javorek, Havelka (85. Valenta) - Brandner (71. Jánošík), Alvir, Mršič (89. Skovajsa). Trenér: Horejš.