Branky, body, vteřiny

Český dvojbob skončil nejhůře v sezoně, ve Svatém Mořici dominovali Němci

Českému dvojbobu pod vedením Dominika Dvořáka se naposledy ve Winterbergu příliš nedařilo a skončil těsně mimo elitní desítku. Ve Svatém Mořici, kde místo Jakuba Noska byl na místě brzdaře Dominik Suchý, si ještě o něco pohoršil a skončil dvanáctý. Kralovali Němci. Hned tři jejich posádky se vešly do první čtyřky. Nejlépe si vedl suverén Francesco Friedrich s brzdařem Alexanderem Schüllerem.

Dvořákova jízda ve 2. kole

"Pocitově docela dobrý výsledek. Teď bojuju se špatnými zády - zranění, která se táhnou dlouho. To se projevuje i ve startech, které máme horší," zhodnotil Dvořák dvanácté místo.

"Bob jede rychle, měli jsme docela vysoké rychlosti a i ty jízdy byly technicky docela dobré," dodal.

Při druhé jízdě na startu zaškobrtl, ale nakonec to čas neovlivnilo. "Chtěl jsem naskočit co nejrychleji, protože jsem to trochu protáhnul, asi o dva kroky," popsal problém český pilot.

I přes nejhorší výsledek v sezoně se Dvořák v průběžném pořadí posunul na čtvrté místo. Předstihl Oskarse Kibermanise, kterého ve druhém závodě za sebou vyřadila z pohárového dění koronavirová nákaza. Před týdnem kvůli ní nemohl obhajovat titul mistra Evropy.

Nadvládu ve startovním poli opět potvrdil Friedrich, který v desátém závodě sezony vybojoval deváté vítězství. V posádce s Schüllerem porazili o 45 setin sekundy krajany Johannese Lochnera a Floriana Bauera, třetí Kanaďané Justin Kripps a Cam Stones ztratili na vítěze bez osmi setin sekundu.

Výsledky SP v jízdě na bobech ve Svatém Mořici

Dvojboby: 1. Friedrich, Schüller 2:11,92 (1:06,27+1:05,65), 2. Lochner, Bauer (všichni Něm.) -0,45 (1:06,46+1:05,91), 3. Kripps, Stones (Kan.) -0,92 (1:06,72+1:06,17), ...12. Dvořák, Suchý (ČR) -1,89 (1:07,15+1:06,66).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 12 závodů): 1. Friedrich 2235, 2. Lochner 2059, 3. Vogt (Švýc.) 1794, 4. Dvořák 1576.