Kladno - Benátky 2:1Kladno zdolalo Benátky nad Jizerou, Jágr nebodoval

Hokejisté Kladna vyhráli v dohrávce 12. kola první ligy doma nad Benátkami nad Jizerou 2:1 a posunuli se z pátého na čtvrté místo. Osmačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr nastoupil počtvrté za sebou a potřetí v řadě nebodoval. Přerov porazil Prostějov 4:2 a poskočil ze čtvrté pozice na druhou o bod za vedoucí Jihlavu, která má ale ještě zápas k dobru.

Jaromír Jágr v dresu Kladna

Jágr po záskoku narychlo v prosincovém domácím utkání proti Jihlavě (7:5), v kterém si připsal asistenci, nastupuje už pravidelně. Nechyběl ve středu v Kolíně (2:1) ani v sobotu v Přerově (2:3 po samostatných nájezdech). Zatímco v minulém duelu strávil na ledě přes 20 minut, tentokrát to bylo podobně jako v předešlých utkáních třináct a půl minuty.

Rytíři se ujali vedení v sedmé minutě díky teči Jakuba Hajného. V čase 28:28 vyrovnal devatenáctiletý Benjamin Vomáčka, který se trefil poprvé v ve svém osmém prvoligovém utkání a premiérovém v této sezoně. V 55. minutě v přesilové hře ale strhnul vítězství na stranu Kladna Adam Kubík.

Jaromír Jágr tentokrát nebodoval. Ilustrační foto.

Přerov navázal v derby s Prostějovem na sobotní výhru nad Kladnem. Sice v polovině úvodní části prohrával po brance Lukáše Žálčíka, ale ve 14. minutě vyrovnal Roman Pšurný a po 103 sekundách druhé části otočil stav v přesilové hře Vlastimil Dostálek. V 51. minutě zvýšil Jan Štefka a na snížení Petra Chlána odpověděl pojistkou 18 sekund před koncem v přesilovce Radek Číp.

Kladno předstihlo nováčka Vrchlabí, které podlehlo v dohrávce 2. kola doma Vsetínu 2:3 a neuspělo poprvé po čtyřech výhrách. Valaši naplno bodovali poprvé po šesti duelech, během kterých nasbírali pět porážek.

Vsetín získal už v úvodní části tříbrankový náskok díky Davidu Vítkovi, Antonínu Pechancovi, který využil přesilovou hru, a Romanu Půčkovi. Domácí zdramatizovali závěr díky gólům Patrika Urbana v oslabení a Tomáš Jirků v 55. a 56. minutě, ale na víc už nedosáhli.

Třetí vítězství v řadě oslavily Litoměřice, které v utkání 9. dějství zdolaly nováčka Kolín 5:1. Gólem a dvěma asistencemi k tomu přispěl Tomáš Svoboda a třemi přihrávkami Matěj Beran. Další nováček Šumperk nenavázal na předešlé dvě výhry a prohrál v utkání 11. kola v Ústí nad Labem 1:4.

Třetí porážku v řadě musel strávit Havířov, který podlehl doma Třebíči 1:2. Horácká Slavia se radovala díky dvěma brankám Ladislava Bittnera. Poslední Kadaň sice vedla nad Sokolovem 4:2, ale nakonec neodvrátila čtvrtou prohru za sebou a podlehla 4:6.

První hokejová Chance liga:
Dohrávka 2. kola:
Vrchlabí - Vsetín 2:3 (0:3, 0:0, 2:0)
Branky: 55. P. Urban, 56. O. Matýs - 13. D. Vítek, 16. Pechanec, 20. Půček. Rozhodčí: Wagner, Barek - Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 4:5, navíc Nouza 10 min. - Roman Vlach 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Dohrávka 9. kola:
Litoměřice - Kolín 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 3. T. Svoboda, 20. T. Urban, 27. L. Stehlík, 32. Marcel, 41. Miškář - 47. R. Martínek. Rozhodčí: Zavřel, Hucl - Sedláček, Tvrdík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Bez diváků.
Dohrávky 11. kola:
Ústí nad Labem - Šumperk 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky: 17. Klikorka, 30. Trávníček, 32. Matějček, 36. Protasenja - 40. Tadeáš Král. Rozhodčí: Bejček, Grech - Flegl, Kokrment. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Bez diváků.
Kadaň - Sokolov 4:6 (2:1, 1:1, 1:4)
Branky: 10. M. Zabloudil, 18. Jan Svoboda, 26. Trefný, 48. Houška - 8. a 52. D. Tůma, 22. T. Rohan, 53. D. Zeman, 54. Kadeřávek, 60. Švec. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.
Dohrávky 12. kola:
Havířov - Třebíč 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 59. Rašner - 13. a 47. Bittner. Rozhodčí: Fiala, Cabák - Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Bez diváků.
Přerov - Prostějov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 14. R. Pšurný, 22. Dostálek, 51. Štefka, 60. Číp - 11. Žálčík, 54. Chlán. Rozhodčí: Skopal, Koziol - Konvička, Hranoš. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Bez diváků.
Kladno - Benátky nad Jizerou 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 7. Hajný, 55. Kubík - 29. Vomáčka. Rozhodčí: J. Doležal, M. Dědek - Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 2:2, navíc Frye (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Bez diváků.