Skokanům v Titisee vládl Granerud a ukončil polskou sérii

Titisee-Neustadt
Aktualizováno

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud vyhrál dnešní závod Světového poháru v Titisee-Neustadtu. Ukončil nadvládu polských reprezentantů, kteří zvítězili v předchozích čtyřech závodech, a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Hvězdný norský skokan Halvor Egner Granerud.

Čtyřiadvacetiletý Granerud si vítězství zajistil výkony 140 a 138 metrů a o 2,4 bodu porazil krajana Daniela Andreho Tandeho. Třetí skončil Stefan Kraft z Rakouska. Čeští skokani Viktor Polášek a Čestmír Kožíšek stejně jako v sobotu v Německu skončili už v prvním kole.

Granerud si připsal šestý triumf v ročníku, ale první po pěti závodech, ve kterých se musel sklonit především před polskými skokany. Svěřencům českého trenéra Michala Doležala se dnes nedařilo - nejlepším z Poláků byl Dawid Kubacki na šesté příčce.

Až sedmnáctý skončil vítěz předchozích tří závodů a šampion nedávného Turné čtyř můstků Kamil Stoch, který se v sobotu 39. výhrou v kariéře dotáhl na slavného krajana Adama Malysze. Společně jim patří třetí místo v historickém pořadí za zesnulým Finem Mattim Nykänenem (46) a Gregorem Schlierenzaurem z Rakouska (53).