TCL V Repre

Kladno s Jágrem muselo skousnout porážku s Přerovem, Jihlava podlehla Benátkám

Jaromír Jágr tentokráte Kladno k vítězství nedotáhl. Rytíři prohráli v 19. kole první ligy v přímém souboji o čtvrté místo v Přerově 3:4 po samostatných nájezdech. První Jihlava podlehla doma Benátkám nad Jizerou 3:4 po samostatných nájezdech a vede už jen o dva body před druhou Porubou, která zdolala doma Ústí nad Labem 4:3. Třetí Vrchlabí vyhrálo ve Vsetíně 4:2.

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Jágr po zápase 16. prosince doma proti Jihlavě (7:5) a ve středu v Kolíně (2:1) strávil v Přerově na ledě 20 minut a 10 sekund a podobně jako v minulém utkání nebodoval. Na kontě má druhý nejproduktivnější hráč historie NHL za tři duely jednu asistenci.

Kladno se v Přerově ujalo vedení v polovině úvodního dějství díky Tomáši Pitulemu. V 15. minutě vyrovnal v přesilové hře po teči Tomáš Doležal a v čase 32:33 otočil stav z trestného střílení Karel Plášek.

Vzápětí domácí přišli o zraněného gólmana Lukáše Klimeše, jehož nahradil v první lize debutující Martin Holík. Tomu pomohla v 38. minutě při kladenské přesilovce pravá tyč po Jágrově střele, ale 64 sekund před koncem druhé části vyrovnal Marek Račuk. Ve 43. minutě se v početní výhodě trefil podruhé Plášek, ale v čase 55:42 vynutil prodloužení Nicolas Hlava. V nájezdech rozhodl v deváté sérii Darek Hejcman.

Počtvrté za sebou vyhrála Poruba. Dostal ji v 9. minutě do vedení Jan Hudeček, jemuž asistoval slovenský útočník Lukáš Klíma. Nová posila nastoupila za Ostravany poprvé. Třicetiletý synovec mistra světa z roku 1985 z Prahy a vítěze Stanleyova poháru z roku 1990 s Edmontonem Petra Klímy hrál v minulé sezoně v první lize za Chomutov a Kadaň, v tomto ročníku dosud nehrál.

V 15. minutě zvýšil slovenský obránce Lukáš Kozák na 2:0 a za Ústí nad Labem snížil v úvodu druhé třetiny Ondřej Bláha. Ve třetí třetině se nejdříve trefil v početní výhodě pět Kozák, na přesilovkové snížení Jiřího Drtiny odpověděl Jurij Žolobov a 33 sekund před koncem zkorigoval výsledek Martin Tůma.

Vrchlabí chytlo slinu

Nováček Vrchlabí také slavilo čtvrté vítězství v řadě, Vsetín naopak prohrál popáté z posledních šesti kol. Valaši už v 5. minutě prohrávali 0:2, když v přesilové hře otevřel skóre Martin Heřman. Za 33 sekund se prosadil i Patrik Urban. Vsetín ztrátu smazal díky Lubomíru Štachovi a Antonínu Pechancovi, ale hostům vrátil vedení Jiří Hozák, jemuž byl ještě 31 sekund před koncem poté, co byl faulován v šanci před prázdnou brankou, připsán i technický gól.

Slavia nastoupila bez útočníka Petra Vampoly, který má po dohodě s klubem čtrnáctidenní pauzu a využije ji k doléčení problémů se zády. Během ní bude Slavia podle svého webu řešit i zájem některých extraligových celků o služby osmatřicetiletého mistra světa z Německa 2010.

Proti poslední Kadani zabrali Pražané po dvou porážkách a vyhráli 7:1. Sice prohrávali, ale ještě v úvodní třetině vyrovnali a druhé dějství ovládli v poměru 5:0. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel útočník Filip Vlček. Trhači potřetí za sebou nebodovali.

Po třech porážkách se radoval Prostějov, který vyhrál v Třebíči 2:0. Branky vstřelil Petr Mrázek a z trestného střílení Matěj Novák. Prvním čistým kontem v sezoně k tomu pomohl díky 44 zákrokům Ondřej Bláha. Po třech duelech bez bodů se dočkal úspěchu Frýdek-Místek, který doma zdolal nováčka Kolín 6:3. Dvakrát za vítěze skóroval David Klimša a čtyři body za gól a tři asistence si připsal Ondrej Šedivý.

Výsledky 19. kola první hokejové ligy

Slavia Praha - Kadaň 7:1 (1:1, 5:0, 1:0)

Branky: 26. a 28. F. Vlček, 35. a 51. P. Kafka, 12. Gaspar, 29. Všetečka, 30. Kružík - 5. Jan Svoboda. Rozhodčí: Jan Doležal, Zavřel - Bělohlav, Jindra. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. Bez diváků.

Havířov - Šumperk 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 18. F. Seman, 57. Rudovský - 17. T. Jaroš, 24. Danielčak, 64. Záruba. Rozhodčí: Šudoma, Cabák - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 1:2, navíc F. Kočí 10 min. - Milfait 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Bez diváků.

Poruba - Ústí nad Labem 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)

Branky: 15. a 43. Kozák, 9. Hudeček, 55. Žolobov - 23. O. Bláha, 47. J. Drtina, 60. M. Tůma. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Bartek, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Bez diváků.

Vsetín - Vrchlabí 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky: 15. Štach, 36. Pechanec - 37. a 60. Hozák, 4. M. Heřman, 5. P. Urban. Rozhodčí: Barek, Pilný - Novák, Bohuněk. Vyloučení: 4:9, navíc Štach 5 min. a do konce utkání - O. Matýs 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.

Přerov - Kladno 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 33. a 43. Plášek, 15. T. Doležal, rozhodující sam. nájezd Hejcman - 10. Pitule, 39. Račuk, 56. Hlava. Rozhodčí: M. Dědek, Koziol - Gančarčík, Blažek. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Bez diváků.

Frýdek-Místek - Kolín 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Branky: 13. a 59. Klimša, 16. R. Veselý, 22. Haman, 24. Šedivý, 48. Kofroň - 5. Štohanzl, 6. Šafránek, 33. J. Veselý. Rozhodčí: Kašík, Ondráček - Konvička, Dohnal. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Bez diváků.

Třebíč - Prostějov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 28. P. Mrázek, 45. Matěj Novák z trestného střílení. Rozhodčí: Grech, Hucl - Měkýš, Komínek. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Bez diváků.

Jihlava - Benátky nad Jizerou 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 19. P. Čermák, 27. Fronk, 54. Skořepa - 22. Hrabík, 53. Böhm, 60. Jiruš, rozhodující sam. nájezd Cibulka. Rozhodčí: Bejček, Micka - Kreuzer, O. Polák. Vyloučení: 5:4, navíc J. Šedivý (Benátky) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.