Paralympijský magazín

Schick překonal Pavlenku, ale Leverkusen má jen bod. Bayern prohrál v Mönchengladbachu

Zastavili sérii dvou proher, ale potřetí v řadě ztratili. Fotbalistům Leverkusenu nepomohl k úspěchu v 15. bundesligovém kole ani gól Patrika Schicka, který s notnou dávkou štěstí prostřelil Jiřího Pavlenku v brance Brém a stanovil konečné skóre 1:1. Mistrovský Bayern vedl v Mönchengladbachu už 2:0, ale nakonec utrpěl druhou porážku v sezoně po výsledku 2:3. Lipsko ovšem nabídky posunout se do čela nevyužilo.

Patrik Schick z Leverkusenu se raduje z gólu
zdroj: DPA autor: Bernd Thissen

Lipsko doma podlehlo ve šlágru kola Dortmundu 1:3. "Rudí býci" se v případě výhry mohli dostat do čela tabulky o bod před mistrovský Bayern Mnichov, jenž v páteční předehrávce neudržel dvougólové vedení a v Mönchengladbachu prohrál 2:3. Výhru Dortmundu na hřišti Lipska zařídili ve druhé půli góly Jadon Sancho a Erling Haaland, který se prosadil dvakrát. Za domácí v závěru snížil Alexander Sorloth. Borussia se posunula na čtvrtou příčku.

Brémy poslal do vedení v 52. minutě Ömer Toprak. Český reprezentant vyrovnal v 70. minutě po ráně z otočky, kterou do vlastní sítě ještě usměrnil hostující bek Ludwig Augustinsson. Platnost pátého přesného zásahu Schicka v ligové sezoně potvrdil až videorozhodčí.

Schick zachránil Leverkusenu remízu

Sparťanský odchovanec se zapsal mezi střelce ve třetím z posledních čtyř kol. Bayer zůstal třetí se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Bayern.

Schalke zastavilo dlouhou sérii nezdarů

Po 30 zápasech a poprvé od 17. ledna minulého roku zvítězilo v Bundeslize Schalke, které doma rozstřílelo Hoffenheim 4:0. Hattrickem se na vítězství gelsenkirchenského celku podílel devatenáctiletý americký útočník Matthew Hoppe. Hosté kvůli zranění postrádali českého obránce či záložníka Pavla Kadeřábka.

Schalke proto těsně uniklo vyrovnání antirekordu Tasmanie Berlín, jež v sezoně 1965/66 nevyhrála 31 bundesligových zápasů v řadě. Díky plnému bodovému zisku přenechalo poslední místo Mohuči, která doma podlehla Frankfurtu 0:2. Oba góly vsítil útočník André Silva z penalty.

Schalke konečně v Bundeslize vyhrálo

Freiburg uštědřil Kolínu nad Rýnem debakl 5:0. Union Berlín remizoval doma s Wolfsburgem 2:2, přestože hosté hráli více než 40 minut v oslabení.

Bayern přišel o dvoubrankové vedení a prohrál

Bayern na hřišti Mönchengladbachu zdánlivě směřoval za čtvrtým vítězstvím za sebou. Ve 20. minutě otevřel skóre z penalty za ruku nejlepší hráč světa loňského roku Robert Lewandowski a šest minut nato zvýšil na 2:0 pro favorita Leon Goretzka.

Pak ale v dresu domácí Borussie dvakrát zaúřadovalo duo Lars Stindl, Jonas Hofmann. Stindl dvěma milimetrovými pasy za nejistou obranu hostů ve 36. a 45. minutě vyslal Hofmanna do brejku a ten ani jednou v souboji s gólmanem Manuelem Neuerem nezaváhal.

Bayern v Mönchengladbachu promarnil dvougólový náskok a prohrál

Obrat ve skóre dovršil krátce po přestávce Florian Neuhaus střelou z hranice pokutového území do levého horního roku Neuerovy branky.

Bayern prohrál bundesligový zápas z dvougólového vedení po téměř deseti letech, naposledy se podobný obrat Mönchengladbachu podařil v únoru 2011 Kolínu nad Rýnem. Borussia po cenném vítězství zůstala sedmá, má stejně bodů jako pátý Union Berlín.

Fotbalisté Stuttgartu vyhráli 4:1 v Augsburgu a vystřídali ho na 10. místě v tabulce. Čeští hráči domácího týmu Tomáš Koubek a Marek Suchý do zápasu nezasáhli.

Na vysokém vítězství Stuttgartu se podíleli čtyři různí střelci, jednou se trefil i nejlepší střelec nováčka soutěže Silas Wamangituka. Za Augsburg skóroval pouze Marco Richter, který pak v 76. minutě viděl červenou kartu.

Hertha prohrála v Bielefeldu

Fotbalisté Bielefeldu doma porazili Herthu Berlín 1:0. Český záložník Vladimír Darida nastoupil v základní sestavě hostů, v 72. minutě ho vystřídal Luca Netz.

Jedinou branku utkání vstřelil v 64. minutě Reinhold Yabo. Bielefeld se ziskem tří bodů dostal mimo sestupové příčky na 15. pozici, Hertha je dvanáctá.

Stuttgart vyhrál 4:1 v Augsburgu a vystřídal ho na 10. místě v tabulce. Čeští hráči domácího týmu Tomáš Koubek a Marek Suchý do zápasu nezasáhli.

Výsledky 15. kola německé fotbalové ligy

Mönchengladbach - Bayern Mnichov 3:2 (35. a 45.+1 Hofmann, 48. Neuhaus - 20. Lewandowski z pen., 26. Goretzka), Freiburg - Kolín nad Rýnem 5:0 (18. Demirovič, 39. Hofler, 59. Sallai, 69. Lienhart, 79. Holer), Leverkusen - Brémy 1:1 (70. Schick - 52. Toprak), Mohuč - Eintracht Frankfurt 0:2 (24. a 72. obě z pen. Silva), Schalke - Hoffenheim 4:0 (42., 57. a 63. Hoppe, 80. Harít), Union Berlín - Wolfsburg 2:2 (29. Becker, 52. Andrich - 10. Steffen, 65. Weghorst z pen.), Lipsko - Dortmund 1:3 (90. Sorloth - 71. a 84. Haaland, 55. Sancho), Augsburg - Stuttgart 1:4 (46. Richter - 10. González z pen., 29. Wamangituka, 61. Castro, 87. Didavi), Bielefeld - Hertha Berlín 1:0 (64. Yabo).