Ledecká byla nejrychlejší ze všech, ovládla druhý trénink na sjezd ve Svatém Antonu

Lyžařce Ester Ledecké se druhý trénink na sobotní sjezd Světového poháru v rakouském Svatém Antonu vydařil na výbornou. Česká závodnice dosáhla času 1:25,49 minuty a byla rychlejší o čtyři setiny před Norkou Kajsou Vickhoffovou Lieovou. Závod v sobotu začne v 11.45.

Tento článek je více než rok starý.

Svatý Anton (Rakousko) (Aktualizováno: 15:32 8. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká během sjezdu Světového poháru

Ester Ledecká během sjezdu Světového poháru | Foto: CHRISTIAN HARTMANN | Zdroj: Reuters

„Dneska jsem zkoušela trošku jinou linii než v prvním tréninku, ne tolik snowboardovou, a bylo to o mnoho lepší. Pořád se ale můžu v některých pasážích zlepšit,“ citoval Ledeckou web Skiweltcup.tv„Podmínky jsou skvělé. Trať není tak ledovatá, ale drží. Startuju tady poprvé a už se těším na závod.

Na tohle trénuju, radovala se Ledecká po triumfech na snowboardu i na lyžích během osmi dnů

Číst článek

„Dneska už věděla, co má dělat. Včera tady byla poprvé, navíc startovala s číslem jedna. Nemohli jsme jí dát ani pořádný report, protože kvalita předjezdců není vysoká,“ řekl Radiožurnálu trenér Ester Ledecké Tomáš Bank.

„Dnes byla jízda výborná, i když udělala i jednu velkou chybu. To ale i soupeřky, takže je to před závodem dobré znamení. Ester se sjezdovka líbí a myslím si, že jí i vyhovuje. Trať je technická, zároveň musí mít člověk i rychlé lyže. Je to hezký sjezd,“ dodal český kouč.

V tréninku sjezdu v rámci SP zajela Ledecká, aktuálně pátá sjezdařka pořadí, nejrychlejší čas počtvrté v kariéře. Premiérově zvítězila v lednu 2017 v rakouském Altenmarktu-Zauchensee.

V kanadském Lake Louise vyhrála v listopadu 2017 a v prosinci 2019 uspěla v přípravné jízdě v italské Val Gardeně. Dosud jediný triumf ve sjezdu Světového poháru si připsala v Lake Louise v prosinci 2019.

Ledecká, rovněž elitní snowboardistka, absolvuje ve Svatém Antonu první závod od předvánočního triumfu v superobřím slalomu ve Val d'Isere. Ve dvou sjezdech ve Francii obsadila dvojnásobná olympijská vítězka šesté a sedmé místo.

mch, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít