Tour de Ski: Razýmová se ve stíhačce probila do elitní desítky! V Toblachu dojela devátá

Kateřina Razýmová si na Tour de Ski připsala další výborný výsledek! Ve stíhacím závodě na 10 km klasicky si dojela pro 9. místo! Celkově je po 5. etapě dvanáctá. Výsledkovou listinou se dnes posunula vzhůru také Petra Nováková. Zvítězila Ruska Julia Stupaková, která startovala ze 4. místa.

Na trať desetikilometrového stíhacího závodu se závodnice vydávaly v časových odstupech, ve kterých dojely včerejší desítku volně s intervalovým startem. Kateřina Razýmová tak odstartovala jako jedenáctá se ztrátou 58 sekund na čelo závodu. O ještě lepší pozici ji včera připravil pád, kvůli němuž přišla o elitní desítku.

Dnes však začala velmi rychle pracovat na tom, aby se do ní probila. Už po prvním kilometru byla desátá. Následně se dostala do silné skupiny, která bojovala o 7. místo až 12. místo. V dramatickém finiši si dojela pro výbornou 9. příčku se ztrátou 59,3 vteřiny na vítěznou Rusku. V celkovém pořadí Tour de Ski jí tak nyní patří 12. místo.

Jak říkám...

„Konečně to vyšlo! Ale musím říct, že ten závod bolel od začátku až do konce, protože jsme v té skupině jely opravdu vysoké tempo. Jsem moc ráda, že to vyšlo do desítky a je to pro mě velká vzpruha nejen psychicky, ale také fyzicky, protože když se daří, tak se vždycky ještě nějaké síly najdou,“ řekla Kateřina Razýmová.

Posun vzhůru výsledkovou listinou se podařil Petře Novákové, které na startu patřila 42. pozice a ztráta 2:24. Postupně a v průběhu celého závodu se ale posouvala dopředu – do cíle pak přijela na 37. místě se ztrátou 3:53,1. V Tour de Ski je nyní na průběžné 38. příčce.

„V dosavadní formě-neformě můžu být za dnešní výkon ráda, protože včerejší den pro mě byl katastrofa. Dneska jsme měly možnost vybrat si ze dvou párů lyží, já se rozhodla pro ty, které sice hůře jely, ale lépe stoupaly. A můžu říct, že to bylo dobré rozhodnutí a také lyže byly výborné. I do kopce jsem šla ve stopě a ve třetím kole jsem dokonce v kopcích dokázala zrychlit a ujet skupině. Výsledek samozřejmě není na žádné jásání, ale jsem ráda, že jsem se cítila na trati líp než včera a také líp než ve Val Müstair. S tím můžu být trochu spokojená,“ řekla Petra Nováková

Další dvě české reprezentantky dorazily do cíle společně – Kateřina Janatová finišovala na 42. místě se ztrátou 4:21,1 (v závodě si oproti včerejšku pohoršila o 6 míst), Petra Hynčicová projela cílem jen setinu po ní na 43. příčce (zhoršení o tři pozice). Velmi blízko k sobě mají obě reprezentantky také v průběžném pořadí TdS. Kateřině Janatové patří 42. místo, Petra Hynčicová je o dvě příčky horší.