BBV po 25 letech

Suverénní florbalisté Vítkovic padli, v prodloužení je udolali Bohemians

V 17. kole florbalové superligy prohrály vedoucí Vítkovice se čtvrtými Bohemians 6:7 po prodloužení a podruhé v sezoně ztratily utkání. Ostravané mají stále pohodlný náskok osmi bodů na druhé Střešovice, které v domácím utkání pokořily Hattrick Brno 6:4. Pražané mají ale oproti Vítkovicím dva zápasy k dobru.

Vítkovice sice dokázaly mezi 49. a 53. minutou otočit nepříznivý stav s Bohemians z 1:4 na 5:4, ale nakonec neuspěly. V čase 60:31 rozhodl Filip Forman, autor dvou branek a stejného počtu asistencí.

"Měli jsme dobrý začátek, přes dvě třetiny jsme Vítkovice přehrávali, ale pak přišel náš klasický výpadek. Dostali jsme spoustu gólů najednou a začalo se to sypat. Naštěstí jsme se vysvobodili a dotáhli to do vítězného konce," řekl osmnáctiletý Forman.

Stejnou bilanci měl na straně poražených nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec soutěže Adam Delong, který si polepšil na 40 bodů a 26 gólů z 15 utkání.

"Úvod utkání nám moc nevyšel, i když jsme si říkali, že si na to musíme dávat pozor. Začali jsme až ve třetí třetině, kupodivu jsme Bohemku dotáhli, ale o to víc ta prohra v prodloužení mrzí," uvedl Delong.

Tatran sice proti Hattricku ztratil vedení 4:1, ale v čase 56:21 mu vrátil náskok 5:4 svým druhým gólem v utkání Petr Brautferger a tři vteřiny před koncem pečetil výsledek také svou druhou trefou Jakub Kolísko.

Třetí Mladá Boleslav zdolala doma Black Angels 6:5 a se zápasem k dobru oproti Střešovicím stále ztrácí tři body. Dvakrát se střelecky prosadil za nejlepší tým minulé sezony nedohrané kvůli pandemii koronaviru Jakub Bína.

První zápas od 6. prosince sehrál Chodov, který si duely o víkendu 12. a 13. prosince na hřišti Střešovic i doma s Otrokovicemi odložil vzhledem k úmrtí brankáře Michala Rebra. S památkou zesnulého hráče na dresech dnes nastoupil v derby na Spartě.

Florbalisté Chodova přetlačili v pražském derby Spartu

Pod vítězství Chodova 8:6 se shodně třemi body za dva góly a jednu asistenci podepsali Tom Ondrušek a Jiří Bauer, dvakrát skóroval také Michal Podhráský. Spartě nepomohly ani dva góly a dvě přihrávky Mikuláše Krbce.

"Trvalo nám asi dvacet minut, než jsme se do toho dostali. Měli jsme dlouhou pauzu, Vánoce a bohužel, jak všichni víme, tragédii, takže jsme měli těžké nohy. Pak jsme se rozehráli a začali jsme plnit, co máme, a už to bylo lepší," prohlásil Bauer.

Sokol Královské Vinohrady podlehl doma České Lípě 3:4 v prodloužení, přestože se v čase 59:37 díky druhé brance Michala Strachoty ujal vedení 3:2. Vteřinu před koncem třetí třetiny ale vyrovnal Daniel Štěrba a po 26 sekundách nastavení otočil výsledek Josef Pluhař.

Dnešní duel Pardubic s Libercem i nedělní zápas Sokolů na hřišti FBC Ostrava byly odloženy kvůli koronavirové nákaze v týmu Východočechů. Testování na nemoc covid-19 odhalilo tři pozitivní hráče Pardubic.

Superliga florbalistů - 17. kolo:

FBŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 7:6 v prodl. (2:0, 2:1, 2:5 - 1:0)
Branky: 2. a 10. Buršík, 57. a 61. F. Forman, 29. Malič, 31. Zezulka, 54. Kawulok - 26. a 59. Hájek, 49. a 51. Delong, 52. R. Gattnar, 54. Besta.

Tatran Střešovice - Hattrick Brno 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)
Branky:
33. a 57. Brautferger, 35. a 60. Jakub Kolísko, 7. Vítovec, 8. Němeček - 23. a 42. Martin Nagy, 39. Vlach, 50. Hemerka.

Mladá Boleslav - Black Angels 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)
Branky:
10. a 12. J. Bína, 31. Zoufalý, 34. Gruber, 37. Curney, 46. D. Šebek - 4. M. Boček, 28. R. Hanák, 38. Burian, 44. Jan Kopecký, 56. V. Novotný.

Sparta Praha - Chodov 6:8 (2:1, 1:3, 3:4)
Branky:
59. a 60. M. Krbec, 11. M. Zeman, 14. D. Beneš, 36. Křenek, 46. Kolstrunk - 10. a 21. Ondrušek, 32. a 54. J. Bauer, 46. a 50. M. Podhráský, 37. Majer, 43. Vošta.

Sokol Královské Vinohrady - FBC Česká Lípa 3:4 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 18. a 60. Strachota, 17. M. Bína - 27. Jireček, 30. Hřebřina, 60. Štěrba, 61. Pluhař.