Kanada - Česko 3:0. Konec na MS v slzách. Solidní výkon a favorit se trápil

Autor: iSport.cz, Ondřej Kuchař
41
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Očekával se debakl, ten však nepřišel. Česká dvacítka s Kanadou ve čtvrtfinále mistrovství světa sice prohrála, předvedla však až nečekaně sympatický výkon. Rozhodly dva rychlé góly soupeře v první třetině. Třetí zásah padl až do prázdné branky. Češi se neprosadili ani jednou, po vítězství 3:0 si o medaile zahraje kanadský gigant.

Domácí: 08:22. Cozens, 11:39. Byram, 57:11. McMichael

Hosté:

Domácí: Levi (Garand) – Byram (C), Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Spence, Korczak – Holloway, McMichael (A), Cozens (A) – Perfetti, Zary, Krebs – Quinn, Byfield, Pelletier – Mercer, Suzuki, Tomasino.

Hosté: N. Malík (Pařík) – Kučeřík (A), Krutil, Svozil, Haš, Kubíček, Jiříček, Suhrada – Teplý, Myšák (C), Lang – Raška, Vitouch, P. Novák – Mužík, Přikryl, Beránek – Rychlovský, Najman (A), Koffer.

Fraser Lawrence (CAN), Tyson Stewart (CAN) – Maxime Chaput (CAN), Kelsey Mahoney (CAN)

Rogers Place, Edmonton

Věřili v zázrak. Opravdu. Po prohře měli čeští mladíci hlavy v dlaních, v očích slzy. „Byl to těžký zápas, ale nemáme se za co stydět. Je těžké to komentovat, jsem pyšný na to, co jsme tady předvedli,“ měl na krajíčku Filip Koffer. „Byli jsme jako rodina…“ vydechl a od rozhovoru odešel.

Češi Kanadu pořádně potrápili. I když rychle inkasovali, na rozdíl od minulých zápasů s top týmy se však poté jejich hra nezhroutila. V brance nastoupil Nick Malík, který dostal přednost před Lukášem Paříkem. Ve 12. minutě lovil puk ze sítě podruhé. Hlavně druhou trefu možná mohl mít, jinak mu ale v utkání lze těžko něco vytknout. Pak už neinkasoval ani jednou.

Trenér Karel Mlejnek věřil před utkáním v týmový výkon a tím se jeho družina  bezesporu prezentovala. Kanadu ve čtvrtfinále dokonce přestřílela v poměru 29:25, nutno však říct, že vyložené šance si nevypracovala. To však ani soupeř. Největší šance Čechů přišly až v závěru, kdy za stavu 0:2 už téměř šest minut před koncem sáhli trenéři k odvolání Malíka na střídačku a hře v šesti.

Gól se z několika závarů vykutat nepovedlo. Aktivitou se Češi snažili získat přesilovku, první jim rozhodčí dopřáli až v 59. minutě, už za stavu 0:3. „Několik faulů tam na nás bylo. Je sice hezké, že to nechávají hrát, ale my jsme dost aktivní na to, aby nám tam taky něco pískli,“ hlásil během přestávkového interview Koffer. „Hrajeme s nima vyrovnaný zápas, na střely je to podobné. Akorát jsme dostali dva blbé góly, jinak tam vůbec žádný rozdíl není,“ přidal.

A měl pravdu. Dost nečekanou pravdu. Obhájce loňského zlata z Ostravy nezastavili, ale v utkání byli vyrovnaným soupeřem.

41

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.