Everton - West Ham 0:1Souček vystřelil West Hamu senzační výhru

Aktualizováno

Další skvělý moment zažil v anglické Premier League Tomáš Souček. Český fotbalista zařídil West Hamu gólem v závěru senzační výhru 1:0 na hřišti čtvrtého celku tabulky Evertonu. Český reprezentant se trefil v této sezoně nejvyšší anglické soutěže popáté. Celý zápas odehrál v dresu vítězů po návratu do základní sestavy i Vladimír Coufal. V druhém dnešním utkání porazil Manchester United 2:1 Aston Villu a bodově se dotáhl na vedoucí Liverpool.

Fotbalista West Hamu Tomáš Souček se raduje z gólu proti Evertonu.

Fotogalerie

Pětadvacetiletý Souček se stal prvním střelcem v Premier League v roce 2021 v závěru duelu, jenž směřoval k bezbrankové remíze. Rodák z Havlíčkova Brodu na malém vápně zareagoval na tečovanou střelu spoluhráče Aarona Cresswella a poslal míč do poloodkryté domácí branky. Pátým gólem v ročníku se Souček osamostatnil v čele klubové tabulky střelců.

"Je to ohromně důležitá výhra, protože jsme díky ní úspěšně odstartovali nový rok, takže jsme moc šťastní. Snad na to vítězství navážeme," řekl Souček pro televizi BT Sport.

Kladiváři se museli krátce před výkopem vyrovnat s tím, že přišli kvůli zranění z rozcvičky o brankářskou jedničku Lukasze Fabiaňského. Jeho náhradníka Darrena Randolpha ale favorizovaní domácí vážněji neohrozili.

West Ham zůstal po sedmém vítězství v sezoně v tabulce desátý, ale má stejně bodů jako pátá Chelsea.

Na rozdíl od Evertonu protáhl své úspěšné období Manchester United, jenž si proti Aston Ville (2:1) připsal pátou výhru z posledních šesti ligových zápasů. Góly vítězů vstřelili Anthony Martial ve 40. minutě hlavou a v 61. minutě Bruno Fernandes z penalty po faulu na Paola Pogbu, který musel potvrdit VAR. Hosté se jen krátce radovali z vyrovnání po rychle rozehrané standardní situaci a zakončení Bertranda Traorého v 58. minutě.

Svěřenci trenéra Oleho Gunnara Solskjaera nyní mají stejně bodů jako jejich historicky největší rival Liverpool, jenž zůstal v čele tabulky díky skóre.

Anglická fotbalová liga, 17. kolo:
Everton - West Ham 0:1 (86. Souček)
Manchester United - Aston Villa 2:1 (40. Martial, 61. Fernandes z pen. - 58. Traoré).