Děsivé Škrtelovo zranění. Slovenská hvězda si přetrhla achilovku

Istanbul/Praha

Ošklivým způsobem skončilo nedělní utkání nejvyšší turecké ligy mezi domácím Basaksehirem Istanbul a Kasimpasou pro slovenského fotbalistu Martina Škrtela. Šestatřicetiletý obránce si v úvodu druhé půle přetrhl Achillovu šlachu a podle vyjádření klubu bude delší dobu mimo hru. Škrtelův Basaksehir nakonec s Kasimpasou, za kterou celý zápas odehrál český stoper Tomáš Břečka, remizoval 2:2.

Slovenský fotbalista Martin Škrtel z Basaksehiru si v utkání turecké soutěže přivodil vážné zranění Achillovy šlachy.

K nešťastnému momentu pro bývalého slovenského reprezentanta došlo v 51. minutě duelu, když se hostující celek řítil směrem k pokutovému území Basaksehiru. Škrtel v plném sprintu a bez cizího zavinění upadl na trávník a prázdnou arénou se rozlehl jeho bolestný křik.

Jeden z domácích fotbalistů v první možné příležitosti zakopl míč, aby se týmoví lékaři mohli vydat na hřiště za Škrtelem, který se svíjel v bolestech na trávníku. Utkání pro zkušeného beka skončilo.

Bývalý fotbalista Liverpoolu, Fenerbahce nebo Zenitu Petrohrad si podle zpráv z Turecka přetrhl achilovku na levé noze.

Ještě nedávno se přitom spekulovalo o Škrtelově možném návratu do slovenské reprezentace. Podle tureckého serveru aa.com se opora Basaksehiru v nejbližších hodinách podrobí operaci a jeho rekonvalescence bude mít zřejmě dlouhé trvání.