Autor: ČTK, kal
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Brankář Jakub Kovář z Jekatěrinburgu vychytal popáté v sezoně KHL čisté konto a osamostatnil se v čele této ligové statistiky. Avtomobilist doma zvítězil 3:0 nad hokejisty Nižněkamsku, všechny tři góly vstřelil americký útočník Dan Sexton. Kovář zastavil 24 střel Něftěchimiku.

Robin Hanzl a Lukáš Radil zařídili výhru Spartaku Moskva 3:2 v prodloužení v Omsku, oba měli bilanci 1+1. Domácí tým ztratil dvoubrankový náskok, Hanzl devět sekund před koncem druhé třetiny vyrovnal a Radil šestnáctým gólem v sezoně zápas v první nastavené minutě ukončil.

Podobný průběh měl zpočátku také zápas Kunlunu s Čeljabinskem. Domácí dvakrát rychle překonali Romana Willa, Traktor snížil po pohledné individuální akci Lukáše Sedláka a otočil až na 3:2. Závěr však patřil čínskému klubu - prvním gólem v novém dresu vyrovnal Vojtěch Mozík a necelou minutu před koncem rozhodl Anton Lazarev.

Obránci Jakub Krejčík a David Sklenička v dresu Jokeritu Helsinky se podíleil asistencí na výhře 4:3 po nájezdech nad Čerepovcem.

Čeští obránci Michal Jordán a Dominik Mašín byli jedinými střelci Chabarovsku v utkání na ledě Barysu Nur-Sultan. Jordán se prosadil ve 25. minutě v přesilové hře, Mašín v závěru zkorigoval na konečných 5:2. Kazašský celek zvítězil popáté za sebou.

Jordán se v přesilovce objevil na nezvyklém místě za soupeřovou brankou, dostal přihrávku od Hynka Zohorny a rychlým manévrem zaskočil brankáře Joniho Ortia. Vyrovnal tak na 1:1, další čtyři góly pak ale dali domácí hráči. Mašín v 59. minutě rovněž využil početní výhodu, druhé branky v ročníku dosáhl střelou od modré čáry.