Slavia vyhrála šlágr v Plzni a celý podzim zvládla bez porážky! Baníku stačila penalta

Praha
Aktualizováno

Netradičně až v předvečer Štědrého dne skončila podzimní část fotbalové Fortuna ligy a ve středečních zápasech si náramně vedli hosté. Pražská Slavia ve šlágru 14. kola zvítězila v Plzni 1:0 zásluhou trefy Nicolae Stanciua a v čele tabulky má šestibodový náskok na druhý Jablonec a to ještě odehrála o zápas méně. V dalších utkáních Zlín prohrál s Teplicemi 2:3, Karviná s Pardubicemi 0:2, Mladá Boleslav se Slováckem 2:3 a Brno s Ostravou 0:1. Duel Bohemians 1905 s Opavou byl kvůli karanténě hostujícího týmu odložen na neurčito.

Slávista Nico Stanciu se raduje poté, co se trefil do sítě Plzně.

Fotogalerie

Dva předsezonní aspiranti na titul - mistrovská Slavia a ambiciózní Plzeň - se utkali v závěrečném souboji ligového podzimu. Šlágr rozhodl v 26. minutě parádní střelou z voleje Nicolae Stanciu a obhájce trofeje nadále jako jediný drží neporazitelnost v ligové sezoně, v nejvyšší soutěži neprohrál už 25 utkání po sobě.

To Západočechům se nedaří. Viktoria prohrála počtvrté z posledních pěti kol a přezimuje na deváté příčce, což je její nejhorší umístění po podzimu od sezony 2006/07. Na sešívané ztrácejí plzeňští fotbalisté už propastných 15 bodů a pozice trenéra Adriana Guľy je více než nejistá...

Zleva Lukáš Hejda z Plzně, David Zima ze Slavie a Aleš Čermák z Plzně.

Duel nováčka z Brna s ostravským Baníkem rozhodl moment v 39. minutě, kdy se Tetour  při průniku do šestnáctky dostal do kontaktu s ligovým debutantem Jamborem. Sudí Berka pískl penaltu, kterou De Azevedo bezpečně proměnil a Baník tak vyhrál čtvrtý venkovní zápas po sobě. Ostravský celek už šest kol neprohrál a i přes dva odložené duely přezimuje v horní polovině tabulky.

Brankář Brna Martin Šustr dostává gól z penalty.

To druhý nováček z Pardubic byl v Karviné úspěšnější. Vítězný gól Východočechů vstřelil ve 13. minutě bývalý hráč domácích Michal Petráň, pojistku přidal ve druhé půli střídající David Huf. Slezané prohráli po čtyřech kolech a hosté si mohli dovolit i luxus: v 35. minutě neproměnil Ewerton penaltu.

Trápící se Mladá Boleslav nevyhrála ani ve čtvrtém utkání pod vedením staronového trenéra Karla Jarolíma. Slovácku podlehla 2:3, výhru hostům zajistil proměněnou penaltou kapitán týmu Daníček. Středočeši z posledních šesti kol získali jediný bod a jsou dál patnáctí.

Jakub Mareš, autor dvou gólů Teplic.

Zlínští fotbalisté sice našli v podzimním ligovém loučení s Teplicemi po více než šesti hodinách recept na vstřelený gól, přesto natáhli sérii bez vítězství na čtyři zápasy. Po dvou brankách hostujícího Jakuba Mareše dokázali dvakrát vyrovnat díky trefám Jakuba Janetzkého, ale o výhře Severočechů rozhodl Matěj Radosta. Tepličtí po příchodu kouče Radima Kučery bodovali ve čtyřech z posledních pěti kol.

Mladá Boleslav - Slovácko 2:3
Branky: 20. Jiří Klíma, 86. Michal Škoda - 34. Kliment, 75. Jurečka, 80. Daníček z pen.
Brno - Ostrava 0:1
Branka: 39. De Azevedo z pen.
Plzeň - Slavia 0:1
Branka: 26. Stanciu