Živé pasti 2024

Jak to dopadne? Volejbalistky VK UP Olomouc vyhrály, hosté protestovali

Volejbalistky VK UP Olomouc vyhrály, hosté protestovali

21. 12. 2020 - 10:54

Volejbalistky Olomouce na závěr roku hladce zdolaly Královo Pole, zápas však může mít dohru. V dohrávce 5. kola extraligy si Hanačky se soupeřem vcelku v pohodě poradily. Ale hostům se nelíbil závěr posledního setu, takže není vyloučeno, že o osudu utkání ještě budou jednat příslušné komise volejbalového svazu.

První set zvládl domácí tým rychle a hladce. Ve druhém už hosté trošku zazlobili a bylo to o něco vyrovnanější. A ve třetím to potom bylo docela dramatické. Králové Pole ve finiši třetí sady dvakrát vedlo, naposledy 22:23. Ale pak získala Olomouc tři body při servisu Pilepičové. Závěr byl ale plný emocí, hosté reklamovali údajnou chybu v zápisu a hrubku rozhodčích. Ukončení zápasu se jim nelíbilo a požadují opakovaní utkání.

„Zápas jsme ještě stále nedohráli, zůstává neuzavřený. V koncovce nás hrubě poškodili rozhodčí,“ řekl brněnský trenér Matúš Kalný.

„Jsem rád za vítězství v posledním utkání v letošním roce. První dva sety jsme dominovali, ve třetím jsme změkli na podání a uteklo nám pár příjmů. Naštěstí jsme to zase v koncovce i díky servisu zvládli,“ řekl domácí kouč Petr Zapletal.

První soutěžní utkání v novém roce odehrají Olomoučanky shodou okolností opět proti Královu Poli. V Brně se bude utkání 14. ligového kola odehraje v pátek 8. ledna od 18 hodin.

VK UP Olomouc - VK Královo Pole 3:0 (12, 20, 23)

Rozhodčí: Dmejchal, Hladišová. Čas: 90 minut

VK UP Olomouc: Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, libero Zilbermanová.
Královo Pole: Bukovská, Stráská, Šunderlíková, Bairdová, Koulisiani, Dolotovová, libero Digrinová. Střídaly: Grabovská, Hobbsová, Kuníková, Pavlíková, Judlová.