Paráda! Česká běžkyně na lyžích ovládla kvalifikaci sprintu

Drážďany

Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová se blýskla nejrychlejším časem v kvalifikaci ve sprintu volnou technikou na Světovém poháru v Drážďanech. Mezi muži byl při absenci skandinávských reprezentací, které chybí kvůli obavám z nákazy koronavirem, druhý Ondřej Černý. Jednadvacetiletý český lyžař nestačil jen na Francouze Lucase Chavanata.

Kateřina Janatová

O dva roky starší Janatová vyhrála kvalifikaci o 37 setin sekundy před Švýcarkou Nadine Fähndrichovou. Tereza Beranová obsadila sedmé místo.

Do postupové třicítky se vešly i další české reprezentantky Petra Nováková na 25. příčce a devětadvacátá Petra Hynčicová. Do vyřazovacích jízd neprošla jen Zuzana Holíková, která skončila jednatřicátá stejně jako před týdnem v Davosu. Postup jí unikl o devět setin.

Černý zaostal za Chavanatovým výkonem o 2,25 sekundy, o jednu setinu odsunul na třetí místo Švýcara Janika Riebliho. Při čtvrtém individuálním startu v SP bude podruhé bodovat. Loni v prosinci byl ve sprintu v Planici šestadvacátý.

Ve vyřazovací části poběží i Jan Pechoušek (v kvalifikaci 20.), Luděk Šeller (21.) a Michal Novák (23.).