Panorama

Poprvé v sezoně na "bedně" a hned nejvýš, super-G ve Val Gardeně opanoval Kilde

Úřadující vítěz Světového poháru Aleksander Aamodt Kilde si podmanil super-G ve Val Gardeně a poprvé v sezoně se dostal na stupně vítězů. Osmadvacetiletý Nor si dojel pro pátý pohárový triumf v kariéře s náskokem 12 setin před šampionem úvodního super-G ve Val d'Isere Maurem Caviezelem ze Švýcarska. Třetí byl s odstupem 21 setin Kildeho krajan Kjetil Jansrud.

Aleksander Aamodt Kilde se raduje z vítězství ve Val Gardeně
zdroj: AP autor: Alessandro Trovati

Kilde potvrdil norskou dominanci na klasické sjezdovce Saslong z poslední doby: postaral se o sedmé norské vítězství z devíti super-G ve Val Gardeně.

"Dobře tuhle trať známe, sníh je zde dobrý. Je to náročná sjezdovka, my jsme ale univerzálové, takže nám sedí. Vítězství takhle brzo v sezoně je příjemné, dodá to člověku klid," uvedl Kilde, který ve Val Gardeně opanoval před dvěma lety sjezd.

Caviezel z druhého místa zklamaný nebyl, protože si pro něj dojel se zlomeným ukazováčkem na levé ruce z nedělního sjezdu. "Naštěstí to s tím prstem šlo. Ze stupňů vítězů mám velkou radost. S Kildem a Jansrudem je to vždycky boj, cítí se zde dobře a jsou tu rychlí," dodal držitel malého glóbu za super-G z minulého ročníku.

Do čela průběžného pořadí SP se dostal Caviezelův reprezentační kolega Marco Odermatt, jenž byl tentokrát devátý. V sobotu se ve Val Gardeně pojede sjezd.

Závod SP ve sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie):

Muži - superobří slalom: 1. Kilde (Nor.) 1:26,29, 2. M. Caviezel (Švýc.) -0,12, 3. Jansrud (Nor.) -0,21, 4. Mayer (Rak.) -0,34, 5. Sander (Něm.) -0,60, 6. Allegre -0,78, 7. Clarey (oba Fr.) -0,86, 8. Cochran-Siegle (USA) -0,87, 9. Odermatt -0,98, 10. Feuz (oba Švýc.) -1,05.

Průběžné pořadí super-G (po 2 ze 7 závodů): 1. M. Caviezel 180, 2. Kilde 122, 3. Jansrud 100, 4. Walder (Rak.) a Sejersted (Nor.) oba 80, 6. Sander 77.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 38 závodů): 1. Odermatt 290, 2. Pinturault (Fr.) 276, 3. Kilde 235, 4. Zubčič (Chorv.) 208, 5. M. Caviezel 195, 6. Kristoffersen (Nor.) 156.