V šachu

Barcelona zvládla šlágr se San Sebastianem, Benzema ukázal skvělou formu i proti Bilbau

V předehrávce 19. kola španělské ligy vyhrál Real Madrid i díky dvěma zásahům Karima Benzemy 3:1 nad Athleticem Bilbao a po třetím skalpu soupeře v řadě se bodově dotáhl na vedoucí duo San Sebastian – Atlético Madrid. Šest bodů ztrácí na čelo Barcelona, která zdolala právě San Sebastian 2:1.

Karim Benzema z Realu Madrid se raduje z gólu
zdroj: ZUMA autor: Oscar J. Barroso

San Sebastian šel sice v Barceloně do vedení po brance brazilského útočníka Williana Josého, už o tři minuty později ale vyrovnal Jordi Alba. Ještě před přestávkou otočil skóre ve prospěch domácích Frenkie de Jong, i když jeho trefu po Albově centru musel potvrdit až videorozhodčí. Ve druhém poločase už další branka nepadla.

Čekání San Sebastianu na vítězství na hřišti Barcelony se tak znovu protáhlo. Naposledy na stadionu Camp Nou uspěl v květnu 1991, kdy vyhrál 3:1 nad výběrem, kterému v obraně šéfoval současný trenér Katalánců Ronald Koeman.

Zápas ve španělské metropoli hodně ovlivnila situace ve 13. minutě, v níž byl po dvou žlutých kartách vyloučen obránce Bilbaa Raúl García. Přesilovku využil "bílý balet" v nastavení prvního poločasu, kdy se Toni Kroos trefil zpoza pokutového území.

Bilbao nicméně i v deseti v úvodu druhé půle vyrovnalo, neboť gólmana Thibauta Courtoise nadvakrát překonal Ander Capa. V 74. minutě však vrátil Realu vedení Benzema, který hlavičkou využil přesný centr Daniela Carvajala po rohovém kopu.

Zbytek duelu dohráli favorité na polovině soupeře a jejich vítězství zpečetil v nastavení po rychlém protiútoku znovu Benzema.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

Real Madrid - Bilbao 3:1 (74. a 90.+2 Benzema, 45.+1 Kroos - 52. Capa), FC Barcelona - San Sebastian 2:1 (31. Alba, 43. De Jong - 27. Willian José).