Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie
Bez reklam

Jihlavský výběr malé kopané veze jasnou výhru z Olomouce, v tabulce si upevnil druhé místo

Do superligové sezóny vstoupili s medailovými ambicemi a ty se zatím daří plnit. Reprezentace Jihlavy v malém fotbalu si v úterý vyšlápla i na Olomouc, ze které si odvezla přesvědčivou výhru 7:3. Ve východní skupině Superligy tak ze druhého místa s tříbodovou ztrátou stále dotírají na dominantní Brno.

Jihlavané šli do vedení již ve 3. minutě, kdy se prosadil Šuta, domácí ale rychle zareagovali a po gólech Kaďorka a Tögela se dostali dokonce do vedení. Poločasovou remízu 2:2 pak krátce před pauzou zařídil Svoboda.

Když pak hned v první minutě druhého poločasu přesně zacílil hostující Plichta, v Hanácích se jakoby něco zlomilo a Jihlavané začali na hřišti vládnout, cože se rychle projevovalo v nárůstu jejich náskoku. Do černého pak zamířili Demeter, Šuta a Svoboda, skóre z hlediska domácích kosmeticky upravil Kryl. Přesto poslední slovo patřilo týmu z Vysočiny, hattrick dokončil a výsledek na 3:7 upravil Šuta.

Olomouc – Jihlava 3:7 (2:2)

Branky a nahrávky: 5. Kaďorek (Pešák), 12. Tögel, 55. Kryl – 3. Šuta (Svoboda), 23. Svoboda, 31. Plichta (Kavka), 37. Demeter (Plichta), 44. Šuta (Svoboda), 52. Svoboda (Demeter), 56. Šuta.

Rozhodčí: Virčík – Perutka.

Sestava Jihlavy: Lukáš Konrád – Daniel Kavka, Martin Rygl, Robin Demeter (C), Radim Šuta, Adam Průcha, Richard Svoboda, Antonín Plichta.