Draci Pars Šumperk vs HC Zubr Přerov 2:3

12. prosince 2020 - 20:22

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

Draci Pars Šumperk vs HC Zubr Přerov zdroj: Draci

Šumperští hokejisté padli v krajském derby proti Přerovu po samostatných nájezdech v sobotu 12. prosince. Zápas se pro domácí vyvíjel dobře. Už v 10. minutě se prosadil kapitán Petr Gewiese. V druhé části dal svůj první gól v Chance lize Adam Scheuter. Hosté však o pár minut později snížili, když všechny zaskočila zvláštní střela Doležala. Tu totiž nikdo neviděl včetně Peksy. V 58. minutě Přerov vyrovnal. V prodloužení gól nepadl a tak následovaly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl Vlastimil Dostálek. Šumperk si nechal ve Škoda aréně bod, Zubr si odváží dva.

Branky a nahrávky: 10. Gewiese (Milfait, Jaroš), 32. Scheuter (Milfait, Věntus) – 34. T. Doležal (Pšurný, Dvořák), 58. Sebera (Hejcman, Macuh), rozh. náj. Dostálek. Rozhodčí: Cabák, Vrba - Hranoš, Blažek. Vyloučení: 3:6 navíc Milfait (SUM) 10 minut OT, Šoustal (PRE) 10 minut OT, Číp (PRE) trest do konce utkání nesportovní chován. Využití: 1:1. Diváci: 0. Střely na branku: 38:41. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Začátek utkání byl velice vyrovnaný. První větší akci Zubrů zlikvidoval Peksa a velkou šanci Daniela Hrocha, který se objevil sám před Dvořákem, schytal přerovský strážce do masky. V desáté minutě Draci využili první přesilovou hru a šli do vedení. Jan Milfait na modré čáře našel volného Petra Gewieseho. Díky cloně Šumperských před Dvořákem, Gewieseho střela zapadla přímo do přerovské branky. Zbytek periody byl taktéž vyrovnaný. Do šancí se dostávali útočníci z obou týmů, ale brankáři předváděli skvělou práci.

Hned ze startu druhé třetiny dostali Draci početní výhodu. Přerov však skvěle bránil a hokejisté Šumperka se v podstatě k ničemu nedostali. Hra se oproti první části viditelně zrychlila. V polovině třetiny se Jan Milfait společně s Tadeášem Jarošem dostali do přečíslení dva na jednoho, Dvořák si ale střelu Jaroše pohlídal. O situaci, která se odehrála dvě minuty později se to už říct nedá. Po akci Milfaita s Věntusem se puk dostal přímo na čepel Adama Scheutera, který přesně trefil pravý růžek přerovské branky. Okamžik na to se poprvé ozvali hosté. Tomáš Doležal dostal přesnou nahrávku do mezikruží a tvrdě vystřelil. Puk Marek Peksa vyrazil pouze nad sebe a vzápětí mu zapadl za záda. Stav po druhé třetině tedy zněl 2:1.

Ve čtyřicáté sedmé minutě ujeli Zubři do brejku dva proti jednomu. Marek Peksa ale Čípovu střelu zkušeně zneškodnil. Následující přesilová hra Přerova byla velice zajímavá. Nejprve skákavý puk nadělal obrovské problémy Drakům, a hned vzápětí dostal Jan Milfait gólovou pobídku od Jaroše. Ani tentokrát ale branka nepadla. Hráči začali přitvrzovat a v krátkém časovém sledu došlo k potyčce a hned k několika osobním trestům. Pár minut před koncem třetí části, po skvěle rozehraném vhazování se prosadil Matěj Sebera a těsně před koncem základní hrací doby tak vyrovnal skóre.

Prodloužení přineslo opravdu zajímavou podívanou. Útočná akce střídala akci. Mnoho přečíslení dva na jednoho. Hráči ukazovali individuální dovednosti, a dokonce se hrála i jedna přesilová hra. Žádný z hokejistů ovšem nedokázal přesně zakončit a zápas rozhodly samostatné nájezdy. Jediným střelcem se stal Vlastimil Dostálek a Zubři si ze Šumperka odvezli cenné dva body.

Autor: red., redakce Draci Šumper - Michal Krobot, Dominik Mihailescu,