Branky, body, vteřiny

Litvínov se vyhnul poslední příčce tím, že obrátil utkání s Motorem

Souboj týmů ze dna tabulky zvládl Litvínov. Verva díky obratu ve třetí třetině utkání 25. kola extraligy zabránila pádu na dno právě za poslední České Budějovice. Litvínovští hokejisté prohrávali po druhé části 1:2, ale ve třetí třetině stanovily konečné skóre 3:2 trefy Martina Hanzla a Pavla Zygmunta.

Litvínovský Patrik Zdráhal dává gól Jiřímu Paterovi
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Motor musel řešit absenci několika útočníků zařazením do ofenzivy obránců Slováčka a Suchánka, kteří společně s Voženílkem vytvořili čtvrtou formaci. Na svém klasickém postu debutoval v dresu Jihočechů bek Roth.

Aktivněji začali domácí a ve čtvrté minutě se dočkali vedení, když Jarůšek našel před brankou zapomenutého Zdráhala, který zakončil do odkryté branky. Vzápětí mohl odpovědět Novák, další šanci měl Přikryl a blízko vyrovnání byl i Roth.

Sestřih a ohlasy utkání Litvínov - České Budějovice

Smazat ztrátu se Motoru podařilo v 11. minutě, kdy nahození kapitána Pýchy tečoval Slováček a ve svém 14. extraligovém utkání oslavil premiérovou branku. Před první pauzou mohl vrátit Severočechům náskok Hübl po Lukešově přihrávce, ale při zakončení si přehodil puk na bekhend a Patera stihl jeho zakončení vytěsnit hokejkou.

Ve 24. minutě se radovali naopak hosté. Venkrbec u levého mantinelu zachytil puk, okamžitě jej nahodil a Jonák jej usměrnil za bezmocného Godlu. Odpovědět mohli Hanzl a Zdráhal. Godla zasáhl poté, co se jej po objetí branky snažil překvapit Gilbert a litvínovský gólman zasáhl i při Venkrbcově sólu. Hosté se ubránili ve dvou oslabeních a sami svou přesilovku také nevyužili.

Po 113 sekundách třetí třetiny bylo vyrovnáno. Kudla zachytil puk a našel na pravém kruhu Hanzla, který překonal přesouvajícího se Pateru. Litvínov měl převahu a zužitkoval ji v 51. minutě, kdy Patera ještě vyrazil Cibulskisovu střelu přes stínícího Havelku a z dorážky se prosadil Zygmunt. Gól neodvrátila ani trenérská výzva hostů kvůli pádu atakovaného Havelky na českobudějovického gólmana.

Těsný náskok uhájil Litvínov i při Hüblově trestu i v závěru při Irvingově vyloučení. Při power-play Motoru přesilovku přerušil Pýchův faul a stav se už nezměnil.

HC Verva Litvínov - Motor České Budějovice 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. P. Zdráhal (Jarůšek), 42. M. Hanzl (Kudla), 51. Zygmunt (Havelka) - 11. Slováček (Pýcha, Plášil), 24. Jonák (Venkrbec). Rozhodčí: Kika, Micka - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Bez diváků.

Sestavy:

Litvínov: Godla - Irving, Ščotka, Štich, Cibulskis, Kudla, Demel - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - M. Látal, Gerhát, Válek - Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: Országh.

České Budějovice: J. Patera - Plášil, Pýcha, Roth, Vydarený, Pavel, Lytvynov - Jonák, Venkrbec, Christov - A. Raška, Gilbert, Michnáč - Z. Doležal, R. Přikryl, Martin Novák - Slováček, D. Voženílek, J. Suchánek. Trenér: Prospal.