Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Sport

Brémy s Pavlenkou v bráně prohrály se Stuttgartem, Schick se podílel na výhře Leverkusenu

Český brankář Jiří Pavlenka foto: Reuters

Berlín - Český fotbalový reprezentant Patrik Schick přispěl gólem k výhře Leverkusenu 3:0 na hřišti Schalke. Bayer v 10. kole německé ligy jako jediný tým z popředí tabulky dokázal zvítězit a posunul na druhé místo o jediný bod za vedoucí Bayern Mnichov.
  18:18

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Brémy - Stuttgart 1:2 (90.+3 Selke - 31. z pen. a 90.+1 Wamangituka),

Schalke - Leverkusen 0:3 (10. vlastní Thiaw, 67. Baumgartlinger, 78. Schick).

Český útočník v 78. minutě završil skóre. Trefil se levačkou k tyči po pohledné přihrávce Nadjema Amiriho středem hřiště. Gól dal v bundeslize poprvé po měsíčním zranění na přelomu října a listopadu a v této ligové sezoně se prosadil podruhé.

Leverkusen dál prochází soutěží bez prohry. Jedinou porážku v 16 soutěžních duelech v této sezoně zaznamenal v Evropské lize na hřišti pražské Slavie (0:1). Zcela opačně je na tom Schalke, které v bundeslize ještě nevyhrálo a se třemi body uzavírá tabulku.

Brémy v sestavě s brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem prohrály na domácím hřišti se Stuttgartem 1:2. Dvěma góly o tom rozhodl Silas Wamangituka z Demokratické republiky Kongo. Trápící se Werder v bundeslize čeká na vítězství už sedm zápasů.

Pavlenku překonal konžský útočník nejprve ve 31. minutě z penalty nařízené za faul na Watarua Enda. V nastavení druhé půle skóroval Wamangituka podruhé, vzápětí sice snížil David Selke, hned poté ale rozhodčí utkání ukončil.

Brémy nedokázaly nad Stuttgartem vyhrát už počtvrté za sebou a v tabulce jsou dvanácté, jejich soupeř poskočil na osmou příčku.