Vstupenky online

Třetí třetina rozhodla o vítězství Vsetína nad Frýdkem-Místkem

Jan Tajzler • 01.12.2020

Valaši se po více než týdnu vrátili do domácího prostředí, aby v úterním podvečeru přivítali soupeře z Frýdku-Místku. Zprvu bojovné utkání otevřeli Vsetínští v první třetině brankou Romana Vlacha. Frýdek-Místek reagoval až v prostředním dějství, když Málka překonal Daniel Kurovský. Následně už však padaly branky do sítě Slezanů. Vsetínu se povedl nástup do třetí třetiny, kde svůj náskok zvedl až na rozdíl čtyř gólů. Návrat do sestavy oslavil přesnou trefou David Březina a dvě akce zakončil přesně i Jan Kloz. Rysi už pouze upravili na konečných 5:2. Vsetín tak v domácím prostředí zůstává nadále neporažen.

CHANCE LIGA - 12.kolo út 1.12.17:30
VHK ROBE Vsetín
HC Frýdek-Místek
5:2(1:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Vlach (Bartko, Gorčík), 37. Gorčík (Pechanec), 41. Březina (Gorčík, Ondračka), 44. J. Kloz (Bartko, Půček), 47. J. Kloz (Půček, Ondračka) – 26. Kurovský (J. Michálek, R. Veselý), 51. Stuchlík (Haman, Kaukič). Rozhodčí: Jechoutek, Barek – Polák, Vašíček. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Štach (A), Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Půček – Machač, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.
HC Frýdek-Místek: Raszka – Vainonen, Haman, Husák, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek – Kofroň, Mikulík (C), Šedivý – Tomi, R. Veselý, Klimša (A) – Kurovský, Peterek, Martynek (A) – Kaukič, Stuchlík, Raška – Matiaško.

Úvod duelu Vsetína s Frýdkem-Místkem příliš hokejové krásy nenabídl. Hra se odehrávala převážně ve středním pásmu a gólmani byli bez práce. Po šesti minutách si Vsetín zahrál první přesilovku, dlouho se však zdálo, že ani ta obraz hry nedokáže změnit. Těsně před vypršením Vainonenova trestu se ale domácí přeci jen dostali s kotoučem do útočného pásma a co víc – rovnou skórovali. Víření v kolem branky úspěšně zakončil Roman Vlach, který Bartkův přesný pas napálil nechytatelně k tyči podél přemisťujícího se gólmana Raszky.

Pohříchu to byla jediné povedená akce VHK v první třetině. Domácí se totiž utápěli v celé řadě nepřesností, které jim znemožňovaly rozvinout kloudné akce už v zárodcích. Hosté tak byli mnohem nebezpečnějším týmem, prozměnu se však potýkali s nepřesnou koncovkou. V jedenácté minutě Martynek přesprintoval domácího beka, přesným pasem našel najíždějícího Peterka, ten ale tváří v tvář gólmanovi Málkovi minul. Stejný hráč měl na holi vyrovnání i o tři minuty později. V nebezpečné hostující přesilovce měl nejnadějnější pozici, jeho dorážku z bezprostřední blízkosti ale lapil Málek. Do třetice byl tentýž útočník blízko ke skóre v samém závěru úvodní periody, jeho projektil z levého kruhu ale o pár centimetrů minul horní růžek domácí svatyně. Po dvaceti minutách tak vedli Valaši 1:0.

Úvod druhé třetiny pokračoval v podobném duchu, jako třetina první. Hned po dvaceti sekundách se do útočného pásma vřítil Kofroň, jeho tvrdou střelu od mantinelu Málek neudržel, s pomocí obránců ale v poslední chvíli dokázal uhasit požár. Vyrovnat se Frýdeckým nepovedlo ani v následné přesilové hře, v čase 25:06 už se ale zaslouženě radovali. Valaši propadli na útočné modré, Daniel Kurovský dostal přesných pas do jízdy a chytrým zasunutím puku mezi betony si vychutnal Málka. Hosté byli i nadále při chuti a domácí muž s maskou se ani v dalších minutách nenudil. V polovině třetiny domácí mizerně střídali a Rysi si mohli vyzkoušel další samostatný únik – Kofroň ale ztroskotal na vyrážečce Málka. Stejný kus gólmanovy výstroje pak zachránil domácí i o minutu později, kdy z výborné pozice na mezikruží pálil Hrachovský.

S přibývajícími minutami se hra Valachů přeci jen začal zvedat a i Raszkovi v bráně Frýdku-Místku začalo přibývat práce. Ve třicáté druhé minutě měl i štěstí – střílenou přihrávku Kudělky šikovně usměrňoval Ondračka, puk ale doslova trefil Raszkovo rameno. Přesto to byli Valaši, kdo strhl vedení na svou stranu. Důrazný Pechanec obral za brankou hostujícího beka o puk, pohotovou přihrávkou našel číhajícího Sebastiana Gorčíka a ten zblízka uklidil puk do sítě dřív, než se Raszka v brance stihl přemístit. V závěru třetiny hráli ještě Frýdečtí přesilovku, sehráli ji ale špatně a do kabin tak odcházeli s jednobrankovým mankem.

Zatímco v prvních dvou třetinách se Valaši herně trápili, do té třetí vstoupili jako vyměnění. Již po čtyřiceti sekundách první útok VHK v rychlém protiútoku doslova rozebral hostující defenzívu. Nakonec to byl David Březina, kdo vyplaval sám s pukem před gólmanem Raszkou a bekhendovým zakončením mezi betony oslavil svůj návrat na led.

vsetínští i nadále pokračovali ve zlepšeném výkonu a o tři minuty později byli odměněni čtvrtou brankou V ukázkové kombinace vyšachovali bránící pětici hostů i s gólmanem a zakončující Jan Kloz neměl problém uklidit puk do odkryté brány. Hned při svém následujícím střídání se Jan Kloz radoval znovu. Další zdařilý výpad Valachů nadvakrát zakončil nad beton bezmocného Raszky.

V polovině třetí třetiny Frýdečtí přeci jen vykřesali jiskřičku naděje, když Hamanovo nahození od modré tečoval těsně před Málkem clonící Kryštof Stuchlík. V padesáté páté minutě si navíc Frýdečtí zahráli třičtvrtě minuty v pěti proti třem. Svou výhodu ještě zesílili odvoláním gólmana, defenzíva Vsetína v čele s Málkem ale odolala. Zbytek zápasu už si domácí bez problémů pohlídali a tak i přes křečovitý výkon v první polovině zápasů slaví tříbodovou výhru. Frýdek-Místek doplatil zejména na neproměňování šancí a na Lapači padl 5:2.