• Čarodějnická párty pro děti s kreativními aktivitam

pátek 26.4 15:00 - Knihovna, Blatná

• Pecha Kucha Night: Práce jako na kostele – série krátkých přednášek

pátek 26.4 20:00 - Kostel Narození Panny Marie, Vodňany

Závod žen na Světovém poháru v cyklokrosu v režii tulipánů. Češky na hranici třicítky

Nizozemky obsadily mezi ženami všechna tři medailová místa. , Autor: Josef Janda

Nizozemky obsadily mezi ženami všechna tři medailová místa.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Elitní ženy se utkaly v Táboře v šesti kolech a podle očekávání dominovaly nizozemské cyklokrosařky. S poklidným náskokem dojela pro prvenství Lucinda Brand, druhé místo brala mistryně světa Ceylin del Carmen Alvarado a oranžové barvy země tulipánů doplnila Denise Betsema. České reprezentantky vůbec nestačily a nejlepší dojela na 29. místě s téměř pětiminutovou ztrátou na vítězku Karla Štěpánová. Nejlepší české cyklokrosařky se nezúčastnily. Pavla Havlíková kvůli zranění ruky, Kateřina Nash z Ameriky nepřicestovala.

Ženy Elite (51 startujících): 1. Lucinda Brand 53:43, 2. Ceylin del Carmen Alvarado +0:24, 3. Denise Betsema (všechny Nizozemsko) +0:32, ... 29. Karla Štěpánová +4:51, 30. Tereza Tvarůžková +5:04, 34. Tereza Vaníčková +6:06, 39. Tereza Švihálková +7:12, 41. Elizabeth Ungermanová +7:30, 45. Kateřina Mudříková -2 kola.

Nejlepší Češka Karla Štěpánová si postěžovala na úseky, kde jela hodně pomalu. „Mám za sebou hodně moc dlouhý a moc těžký závod. Závěr byl fakt strašný, na rovinkách jsem byla děsně pomalá," řekla k závodu Štěpánová.