pátek 19.4 9:00 - Sýpka u rybníka Topič

• Multinstrumentální koncert kapely Jablkoň

pátek 19.4 19:30 - Hospoda U Datla, Blatná

Říman ztratil šanci na pódium na překážkách

Jakub Říman (č. 24) oproti nejlepším závodníkům překážky neskákal. Britové na čele tak pro něj byli v závěru nedostižní. , Autor: Josef Janda

Jakub Říman (č. 24) oproti nejlepším závodníkům překážky neskákal. Britové na čele tak pro něj byli v závěru nedostižní.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Šestikolový závod mužů do 23 let na Světovém poháru v cyklokrosu v Táboře ovládly britské barvy. Zvítězil Thomas Mein o 31 sekund před svým krajanem Benem Turnerem. S bronzem se musel spokojit Španěl Ivan Feijoo Alberte, který prohrál souboj o stříbro s Turnerem na cílové čáře. Ze čtveřice Čechů byl nejblíže pódiovému umístění Jakub Říman, který bral přes nadějný průběh nakonec jen 5. místo. Další tři Češi se za sebe poskládali na konci druhé desítky.

Muži U23 (27 startujících): 1. Thomas Mein 49:19, 2. Ben Turner (oba Velká Británie) +0:31, 3. Ivan Feijoo Alberte (Španělsko) +0:31, ... 5. Jakub Říman +0:46, 18. Šimon Vaníček +3:14, 19. Robert Hula +3:15, 20. Jakub Kučera +3:49.

Britové se usadili vpředu už od začátku, přidal se k nim ovšem i český reprezentant Jakub Říman. Mein se dostal na čelo ve druhém kole a k vytvoření náskoku mu pomohl také Turnerův pád. V úvodu třetího kola tak vedl pozdější vítěz už o 22 sekund.

Vyslanec ČEZ Cyklo Teamu Tábor Šimon Vaníček mohl na útok na čelo hned od úvodu zapomenout. Táborský jezdec doplatil totiž na hromadný pád skupinky před sebou, do kterého se rovněž zapletl. Po pádu se musel prokousávat startovním polem ze samého dna závodu. Nakonec dojel na 18. místě.

Pátý Říman po projetí cílem moc dobře věděl, kde byl zakopaný pes. „Doplatil jsem na neskákání překážek. V každém kole jsem musel ztrátu dotahovat a v závěrečném okruhu jsem na to už neměl síly. Páté místo beru, ale mrzí mě, že mi unikla bedna," zhodnotil závod Říman.