Stuttgart - Bayern 1:3Bayern dál válí, Schalke stále čeká na vítězství

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili po obratu v 9. kole německé ligy na hřišti nováčka Stuttgartu 3:1. Obhájce titulu neprohrál sedmé kolo po sobě a vede neúplnou tabulku o dva body před Lipskem, které doma zdolalo jiného nováčka Bielefeld 2:1. Stejným výsledkem doma Dortmund překvapivě podlehl Kolínu nad Rýnem, který v lize vyhrál poprvé od března po 18 zápasech. Fotbalisté posledního Schalke prohráli v Mönchengladbachu 1:4 a jako jediní v bundesligové sezoně stále nevyhráli.

Kanonýr Bayernu Robert Lewandowski.

Bayern na stadionu VfB prohrával od 20. minuty po gólu Tanguye Coulibalyho. V 38. minutě srovnal Kingsley Coman. Domácí vzápětí znovu udeřili, ale brance předcházel faul na gólmana Manuela Neuera. Zvrat dokonal v první minutě nastavení úvodního dějství zpoza vápna Robert Lewandowski. Nejlepší kanonýr soutěže vstřelil 12. gól v sezoně. Pojistku přidal v 87. minutě Douglas Costa.

Lipsko zvítězilo po gólech Angeliňa a Christophera Nkunka. Za hosty snížil Fabian Klos. "Rudí býci" bodovali v osmém z devíti kol.

První výhru Kolína nad Rýnem v ligové sezoně zařídil dvěma trefami defenzivní záložník Iljás Schirí. Tuniský reprezentant se prosadil v obou poločasech po rohovém kopu. Zápas ještě zdramatizoval Thorgan Hazard, ale na vyrovnání domácí nedosáhli.

Poslední Schalke prohrálo v Mönchengladbachu 1:4. Vestfálský celek jako jediný v ligové sezoně stále nevyhrál. Florian Neuhaus poslal po čtvrt hodině hry domácí do vedení. Hosté přispěchali s odpovědí za pět minut díky Benitu Ramanovi. Poté Oscar Wendt, Marcus Thuram a Hannes Wolf rozhodli o výhře účastníka Ligy mistrů.

Augsburg doma remizoval s Freiburgem 1:1. Brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý zůstali celé utkání na lavičce domácího týmu.

Union Berlín remizoval s Frankfurtem 3:3. Po dvou gólech zaznamenali domácí Max Kruse a hostující André Silva.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:
Augsburg - Freiburg 1:1 (80. Vargas - 64 Grifo)
Dortmund - Kolín nad Rýnem 1:2 (74. Hazard - 9. a 60. Schirí)
Lipsko - Bielefeld 2:1 (29. Angelino, 47. Nkunku - 76. Klos)
Stuttgart - Bayern Mnichov 1:3 (20. Coulibaly - 38. Coman, 45.+1 Lewandowski, 87. Costa)
Union Berlín - Eintracht Frankfurt 3:3 (6. z pen. a 82. Kruse, 2. Andrich - 27. a 37. Silva, 79. Dost),
Mönchengladbach - Schalke 4:1 (15. Neuhaus, 36. Wendt, 52. Thuram, 80. Wolf - 20. Raman).