Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Home  »  Rally  »  ERC

Na poslednom podujatí ERC 2020 Rally Islas Canarias vyštartuje Andreas Mikkelsen ako prvý

Friday, 27. 11. 2020 - 08:24, T. Szabosi

Mikkelsen, ktorý začiatkom tohto mesiaca zvíťazil po návrate na Majstrovstvá Európy v rally FIA v Maďarsku, bol na kvalifikačnej etape štvrtý najrýchlejší, ale rozhodol sa pre štart v čelnej pozície. Škoda Fabia Rally2 Evo tímu Topp-Cars Rally Team s podporou slovenského RUFA-MOTOR SPORT Teamu sa teda objaví na trati ako prvá.

Miko Marczyk z tímu ORLEN získal v kvalifikácii prvé miesto a preto si vyberal si svoju východiskovú pozíciu ako prvý. Poľský šampión sa však rozhodol vybrať až P12, lebo po očakávanom nočnom daždi sa očakáva že neskorší štart bude výhodou.

Craig Breen, ktorý bol druhý najrýchlejší v kvalifikácii za Team MRF Tyres, si vybral P15. Oliver Solberg štartuje na piatom mieste, zatiaľ čo jeho súper o titul ERC1 Junior Grégoire Munster je na P16.

Líder európskeho šampionátu Alexey Lukyanuk si nevyberal svoju štartovú pozíciu po tom, čo sa v kvalifikácii umiestnil až na 34. mieste. Zaradí sa tak na štartovú pozíciu P27, je však pevne presvedčený, že neskoršia východisková pozícia by mohla fungovať v jeho prospech v prípade predpokladaného dažďa.

Prvá rýchlostná skúška štartuje už dnes o 10:19 hod. (11:19 stredoeurópskeho času)