(2:1)

Reportáž

Ciro Immobile (© AFP)

Immobile se zbavil koronaviru a hned sestřelil Zenit dvěma góly

Italské Lazio se po dlouhých dvaceti letech výrazně přiblížilo k postupu do osmifinálové fáze Ligy mistrů, a jestliže za týden porazí konkurenční Dortmund, tak ho o elitní šestnáctku už nikdo nepřipraví. V tabulce skupiny F se udrželo na druhé pozici s osmi body a před třetími Bruggami si vytvořilo celkem pohodlný čtyřbodový náskok. Nyní totiž zdolalo ruský Zenit po výsledku 3:1, dvěma brankami se blýskl tradiční kanonýr Ciro Immobile.

Domácí výběr byl mnohem aktivnější od samého začátku a v polovině úvodního dějství vedl o dvě trefy. Ruský mistr sice snížil zásluhou ostrostřelce Artjoma Dzjuby, nicméně domácí si vzali zpět svůj náskok necelých deset minut po přestávce, kdy proměnil pokutový kop právě Immobile. Hosté stále mají na kontě jediný bod a jsou beznadějně poslední. Jestliže v 5. kole nevyhrají na belgické půdě, tak jejich účinkování v této sezóně evropských pohárů skončí.

Celek z Říma prožil naprosto úchvatný začátek a ani ne po třech odehraných minutách poprvé skóroval. Lucas Leiva převzal balón od Luise Alberta a následně ho předložil Immobilemu, jenž měl dostatek prostoru ke střele a z dvaadvaceti metrů fantasticky zavěsil do levé šibenice, brankář Keržakov se stačil pouze ohlédnout. Favorit vyvíjel tlak i v následujícím průběhu a zvýšit svůj náskok mohl krátce po odehrané čtvrthodině.

Correa se na levé straně pokutového území protlačil přes Kuzjajeva i Lovrena až k zakončení, jenomže na poslední chvíli byl zablokován. Lazio mohlo slavit v 19. minutě, nicméně nepříjemnou pumelici Luise Alberta z dobrých pětadvaceti metrů dokázal vyrazit pozorný Keržakov. O tři minuty později se Lazio přeci jen dočkalo zásluhou zkušeného pětatřicetiletého záložníka Marca Parola.

Ten po rychlé akci na levé straně využil precizního průniku Correy a po zpětné nahrávce vypálil z více jak pětadvaceti metrů, svůj přízemní projektil dokázal usměrnit přímo do levého spodního růžku. Neuběhly ani další tři minuty a klub z Petrohradu se nečekaně vrátil do hry o bodový zisk. Dzjuba si po skákavé přihrávce Rakického zpracoval míč elegantně před sebe a poté z otočky ze čtrnácti metrů uklidil míč k levé konstrukci.

Ve 28. minutě byl znovu vidět Alberto a Keržakov svůj celek opět podržel, asi pět minut před přestávkou selhal ve stoprocentní pozici Parolo a po úžasném sólu Correy trestuhodně mířil o decimetry vedle bližší tyče. V nastavení prvního poločasu neproměnil další obrovskou příležitost Lazzari, když po přesně načasované nahrávce od Immobileho neuspěl tváří v tvář proti vynikajícímu hostujícímu strážci.

Domácí se uklidnili v 55. minutě. Barrios totiž ve vlastní šestnáctce trochu zbytečně podrazil Immobileho a anglický rozhodčí Oliver okamžitě nařídil penaltu. K ní se postavil faulovaný hráč a chladnokrevně vypálil k levé tyči kolem bezmocného Keržakova.

Lazio se s přibývajícím časem stále častěji soustředilo na defenzivní úkony a nikam se netlačilo, Zenitu se proto vůbec nedařilo překonávat jeho dobře organizovaný obranný blok. V samém závěru tohoto střetnutí mohl vykřesat jiskřičku naděje střídající Druissi, avšak po sklepnutí od Dzjuby si nepřišel na připraveného španělského veterána mezi třemi tyčemi Pepeho Reinu.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, whoscored.com, livesport.cz