SESTŘIH: Opava – Slavia 0:6. Palba mistra! Dva góly dal Kuchta, zářil Sima

9
Video se připravuje ...
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté pražské Slavie v 8. kole první ligy zvítězili v Opavě vysoko 6:0. Dva góly červenobílých dal Jan Kuchta, další branky přidal Ondřej Kúdela, Jan Bořil, Abdallah Sima a Petar Musa. Obhájce titulu vyrovnal svou nejvyšší výhru v ligové sezoně a upevnil si vedení v neúplné tabulce. Slezané neporazili Slavii ani v 21. vzájemném utkání v nejvyšší soutěži. Kvůli opatřením proti koronaviru se hrálo bez diváků.

V úvodu jako první zahrozili domácí, v jejichž základní sestavě se objevila i čerstvá posila francouzský záložník Tiéhi. Na opačné straně skvěle zasáhl gólman Fendrich poté, co vytáhl Traorého střelu nad břevno.

Pak se opět připomněli Slezané, jenže Dordičův technický obstřel skončil těsně vedle pravé tyče. Po půlhodině hry udeřili slávisté. Po rohovém kopu Zima hlavou prodloužil míč ke Kúdelovi, jenž zblízka dotlačil balon do sítě.

Zkraje druhé půle přidali Pražané druhý gól. Masopust chytrou zpětnou přihrávkou předal míč Kuchtovi, jenž v 53. minutě zvýšil na 2:0 a připsal si první ligový gól ve slávistických barvách.

O pět minut později Sima poslal balon do vápna, Stanciuovo zakončení postrádalo razanci, ale Kuchta pohotově dopravil míč do sítě. Potřetí v ligové kariéře skóroval v jednom utkání dvakrát.

SESTŘIH: Opava - Slavia 0:6. Demolice! Famózním výkonem zazářil Sima

Pražský celek měl utkání pevně pod kontrolou. Aktivní Sima pak obešel Žídka i Fendricha a trefil tyč, ale odražený míč napálil v 71. minutě do sítě střídající Bořil.

Opavští kontrovali ojedinělou akcí, na jejímž konci byl střídající Harazim, ale jeho pokus zastavil Kolář. Na opačné straně 10 minut před koncem utekl Sima a po přízemní střele na zadní tyč zaznamenal první ligový gól v kariéře.

Pražané nakonec vyrovnali srpnovou výhru z prvního kola v Českých Budějovicích. V 88. minutě se po Holešově přihrávce z malého vápna prosadil střídající Musa.

Slavia v lize neprohrála už 20 utkání po sobě a počtvrté za sebou v nejvyšší soutěži neinkasovala. Naopak Opava nebodovala ve třech z posledních čtyř kol.

Domácí:

Hosté: 34. Kúdela, 53. Kuchta, 58. Kuchta, 71. Bořil, 80. Sima, 88. Musa

Domácí: Fendrich – Hrabina, Didiba, Večerka (70. Šcudla) – Mondek (70. Harazim), Tiéhi, Texl (57. Juřena), Jan Řezníček, Žídek (C) – Dordić (80. Rataj), Lukáš Holík.

Hosté: O. Kolář – Masopust (66. Bořil), Kúdela (C), Zima, Oscar (75. Lingr) – Ševčík (66. Holeš), Traoré – Sima, Stanciu, Olayinka (80. Jurásek) – Kuchta (75. Musa).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Opava - Slavia: Musa na vzdálenější tyči zužitkoval Holešův přízemní centr, 6:0!

Opava - Slavia: Traoré krásně obešel Řezníčka! Fendricha nepřekonal

Opava - Slavia: Debutant Jurásek se nadějně opřel do míče šajtlí

Opava - Slavia: Sima zpečetil famózní výkon nádherným sólem, 5:0!

Opava - Slavia: Harazimovu hlavičku na pravé tyči si Kolář pohlídal

Opava - Slavia: Sima ještě trefil tyč, Bořil ale dorazil do sítě! 4:0 pro hosty

Opava - Slavia: Sešívaná smršť! Kuchta zvyšuje už na 3:0

Opava - Slavia: Obří dvojšance hostů! Sima neprostřelil Fendricha, Olayinka zkusil nůžky

Opava - Slavia: Masopust nachystal gól pro Kuchtu, ten dorazil do sítě! 0:2

Opava - Slavia: Sima obral Sidibu o míč, Kuchta v jasné pozici neskóroval!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Opava - Slavia: Tiéhi pálil po rohu, ale trefil jen blokujícího Masopusta

Opava - Slavia: Žídek stoprocentní šanci neproměnil, míč mu odskočil od kolena

Opava - Slavia: Kúdela dotlačil roh do sítě, 1:0 pro sešívané!

Opava - Slavia: Dordičův obstřel zapadl těsně vedle tyče!

Opava - Slavia: Stanciu si udělal prostor pro střelu, ale pálil vedle

Opava - Slavia: Secvičená standardka, Traorého v tutovce vychytal Fendrich!

Opava - Slavia: Řezníčkova střela z první málem ohrozila Koláře

9

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905