SESTŘIH: Mladá Boleslav – Pardubice 4:1. Nováček přišel o sérii výher

0
Video se připravuje ...
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v 8. kole FORTUNA:LIGY nováčka z Pardubic 4:1 a v nejvyšší soutěži zvítězili po třech zápasech. Středočeši rozhodli o své druhé výhře v ligové sezoně už v úvodním dějství, kdy se od 20. do 45. minuty trefili Alexej Tatajev, Lukáš Budínský a Marco Túlio. Po změně stran zvýšil v 75. minutě Václav Drchal a o pět minut později stanovil konečný výsledek hostující David Huf. Pardubice prohrály v lize po třech vítězstvích za sebou.

V týmu Pardubic se během reprezentační pauzy vyskytl větší počet osob nakažených koronavirem. Na lavičce chyběl jeden z trenérů Jaroslav Novotný, hosty tak vedl pouze Jiří Krejčí, který je kvůli chybějící licenci oficiálně veden jako asistent. Oproti poslednímu ligovému duelu s Opavou došlo v sestavě Východočechů ke čtyřem změnám. Scházel mimo jiné kapitán Jeřábek, naopak prvoligový debut si odbyli Vít, Samuel Šimek a v závěru Kurka.

První šanci si v utkání, které se kvůli opatřením v boji proti koronaviru hrálo bez diváků, připsal ve 12. minutě domácí útočník Škoda. Jeho prudkou ránu z vápna zastavil brankář Boháč. Vzápětí Škoda zblízka mířil mimo a stejně dopadla na druhé straně Hlavatého střela šajtlí zpoza šestnáctky.

Po 20 minutách se domácí prosadili. Mázaňova střela po rohovém kopu se odrazila na zadní tyč a Tatajev skluzem překonal Boháče. Pardubičtí inkasovali v lize po 290 minutách. O čtyři minuty později zvýšil na 2:0 z přímého kopu první brankou v ligové sezoně Budínský. Kapitán Středočechů za chvíli málem přidal i třetí gól, ale ve skluzu trefil tyč.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Pardubice 4:1. Nováček přišel o sérii výher

V závěru úvodního dějství Boháč vytěsnil Zahustelovu ránu. Následný Budínského rohový kop však hostujícímu gólmanovi vypadl z rukavic a Túlio se hlavou nemýlil. Dvaadvacetiletý Brazilec si připsal premiérovou trefu v české nejvyšší soutěži.

Po změně stran hosté přidali, ale střídající Huf zamířil těsně mimo. Na opačné straně Škoda neprostřelil Boháče. Čtvrt hodiny před koncem se prosadil střídající Drchal přízemní střelou z šestnáctky a zvýšil už na 4:0. O pět minut později upravil výsledek rovněž střídající Huf, který se nejlépe zorientoval ve vápně a v lize se trefil poprvé.

Mladoboleslavští bodovali počtvrté z posledních pěti kol a doma potřetí za sebou neprohráli. Pardubice prohrály venku třetí ze čtyř duelů v ligové sezoně a podruhé tříbrankovým rozdílem. Ve 4. kole podlehly v Ostravě 0:3.

Domácí: 21. Tatajev, 24. Budínský, 45. Túlio, 75. Drchal

Hosté: 80. Huf

Domácí: Mikulec – Jakub Klíma, Tatajev, Křapka – Zahustel, Janošek (67. D. Ikaunieks), Túlio (90. D. Šimek), Mazáň – Douděra (79. Mašek), Budínský (C) (90. Kulhánek) – Michal Škoda (67. Drchal).

Hosté: Boháč – Prosek, Šejvl (C), Toml, Surzyn – F. Čihák – Vít, S. Šimek (46. Huf), Hlavatý, Sláma (80. Petráň) – P. Černý (80. Kurka).

Mladá Boleslav - Pardubice: Střídající Huf sebral Mikulcovi čisté konto, 4:1

Mladá Boleslav - Pardubice: Drchal pohotově uklidil míč za bezmocného Boháče, 4:0

Mladá Boleslav - Pardubice: Po Budínského trestňáku hlavičkoval Tatajev

Mladá Boleslav - Pardubice: Škoda střelou po zemi na Boháče nevyzrál

Mladá Boleslav - Pardubice: Huf z dobré pozice mířil vedle

Mladá Boleslav - Pardubice: Nejistý zákrok Boháče potrestal gólovou hlavičkou Túlio, 3:0

Mladá Boleslav - Pardubice: Boháč vychytal Zahustela

Mladá Boleslav - Pardubice: Budínský ve skluzu orazítkoval tyč!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905