Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Sport

Slavia zničila Opavu šesti góly, zářil Kuchta se Simou. Boleslav porazila bezzubé Pardubice

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: SFC Opava - Slavia Praha, 21. listopadu 2020 v Opavě. Zleva Ondřej Kúdela ze Slavie a Bojan Dordič z Opavy. foto: ČTK

Opava/ Mladá Boleslav - Fotbalisté pražské Slavie v 8. kole první ligy zvítězili v Opavě vysoko 6:0. Dva góly červenobílých dal Jan Kuchta, další branky přidal Ondřej Kúdela, Jan Bořil, Abdallah Sima a Petar Musa. Obhájce titulu vyrovnal svou nejvyšší výhru v ligové sezoně a upevnil si vedení v neúplné tabulce. Slezané neporazili Slavii ani v 21. vzájemném utkání v nejvyšší soutěži. Kvůli opatřením proti koronaviru se hrálo bez diváků.
  16:14aktualizováno  20:49

V týmu Pardubic se během reprezentační pauzy vyskytl větší počet osob nakažených koronavirem. Na lavičce chyběl jeden z trenérů Jaroslav Novotný, hosty tak vedl pouze Jiří Krejčí, který je kvůli chybějící licenci oficiálně veden jako asistent. Oproti poslednímu ligovému duelu s Opavou došlo v sestavě Východočechů ke čtyřem změnám. Scházel mimo jiné kapitán Jeřábek, naopak prvoligový debut si odbyli Vít, Samuel Šimek a v závěru Kurka.

První šanci si v utkání, které se kvůli opatřením v boji proti koronaviru hrálo bez diváků, připsal ve 12. minutě domácí útočník Škoda. Jeho prudkou ránu z vápna zastavil brankář Boháč. Vzápětí Škoda zblízka mířil mimo a stejně dopadla na druhé straně Hlavatého střela šajtlí zpoza šestnáctky.

Po 20 minutách se domácí prosadili. Mázaňova střela po rohovém kopu se odrazila na zadní tyč a Tatajev skluzem překonal Boháče. Pardubičtí inkasovali v lize po 290 minutách. O čtyři minuty později zvýšil na 2:0 z přímého kopu první brankou v ligové sezoně Budínský. Kapitán Středočechů za chvíli málem přidal i třetí gól, ale ve skluzu trefil tyč.

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: FK Mladá Boleslav - FK Pardubice, 21....

V závěru úvodního dějství Boháč vytěsnil Zahustelovu ránu. Následný Budínského rohový kop však hostujícímu gólmanovi vypadl z rukavic a Túlio se hlavou nemýlil. Dvaadvacetiletý Brazilec si připsal premiérovou trefu v české nejvyšší soutěži.

Po změně stran hosté přidali, ale střídající Huf zamířil těsně mimo. Na opačné straně Škoda neprostřelil Boháče. Čtvrt hodiny před koncem se prosadil střídající Drchal přízemní střelou z šestnáctky a zvýšil už na 4:0. O pět minut později upravil výsledek rovněž střídající Huf, který se nejlépe zorientoval ve vápně a v lize se trefil poprvé.

Mladoboleslavští bodovali počtvrté z posledních pěti kol a doma potřetí za sebou neprohráli. Pardubice prohrály venku třetí ze čtyř duelů v ligové sezoně a podruhé tříbrankovým rozdílem. Ve 4. kole podlehly v Ostravě 0:3.

Slavia zvýšila náskok v čele ligy

V úvodu jako první zahrozili domácí, v jejichž základní sestavě se objevila i čerstvá posila francouzský záložník Tiéhi. Na opačné straně skvěle zasáhl gólman Fendrich poté, co vytáhl Traorého střelu nad břevno.

Pak se opět připomněli Slezané, jenže Dordičův technický obstřel skončil těsně vedle pravé tyče. Po půlhodině hry udeřili slávisté. Po rohovém kopu Zima hlavou prodloužil míč ke Kúdelovi, jenž zblízka dotlačil balon do sítě.

Zkraje druhé půle přidali Pražané druhý gól. Masopust chytrou zpětnou přihrávkou předal míč Kuchtovi, jenž v 53. minutě zvýšil na 2:0 a připsal si první ligový gól ve slávistických barvách.

O pět minut později Sima poslal balon do vápna, Stanciuovo zakončení postrádalo razanci, ale Kuchta pohotově dopravil míč do sítě. Potřetí v ligové kariéře skóroval v jednom utkání dvakrát.

Pražský celek měl utkání pevně pod kontrolou. Aktivní Sima pak obešel Žídka i Fendricha a trefil tyč, ale odražený míč napálil v 71. minutě do sítě střídající Bořil.

Opavští kontrovali ojedinělou akcí, na jejímž konci byl střídající Harazim, ale jeho pokus zastavil Kolář. Na opačné straně 10 minut před koncem utekl Sima a po přízemní střele na zadní tyč zaznamenal první ligový gól v kariéře.

Pražané nakonec vyrovnali srpnovou výhru z prvního kola v Českých Budějovicích. V 88. minutě se po Holešově přihrávce z malého vápna prosadil střídající Musa.

Slavia v lize neprohrála už 20 utkání po sobě a počtvrté za sebou v nejvyšší soutěži neinkasovala. Naopak Opava nebodovala ve třech z posledních čtyř kol.

Ostatní výsledky 8.kola:

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 2:0 (1:0)

Branky: 13. Hronek, 49. Pulkrab z pen. Rozhodčí: Berka - Vlček, Poživil - Ardeleanu (video). ŽK: Kučera, Vukadinovič, Řezníček, Žitný (všichni Teplice). Bez diváků.

18.Příbram70164:221

Branky: 4. vlastní Neuman, 71. Hála, 78. Nešpor. Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Matoušek - Zelinka (video). ŽK: Hanousek, Santos (oba Karviná). Bez diváků.