České basketbalistky se přiblížily k postupu na mistrovství Evropy, nad Dánskem vyhrály 84:64

České basketbalistky i v improvizované sestavě porazily Dánsko 84:64 a v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy vyhrály i potřetí. Se stoprocentní bilancí tak vedou tabulku skupiny D, a pokud v neděli porazí Itálii a současně Rumunsko prohraje s Dánskem, zajistí si start na šampionátu.

Riga (Aktualizováno: 20:44 13. 11. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost českých basketbalistek v zápase mistrovství Evropy proti Švédsku

Radost českých basketbalistek. Archivní foto | Foto: Johanna Lundberg | Zdroj: Reuters

Národní tým přijel do Rigy, kam byla kvalifikace přesunuta kvůli koronaviru a hraje se v uzavřené bublině, ve značně omlazené sestavě. Kvůli problémům s nákazou chyběly kapitánka Hejdová, Voráčková, Vyoralová, Šípová a Pochobradská, zatímco pivotky Hanušová a Vaughnová v týmu nejsou kvůli zranění. V pátek na poslední chvíli navíc kvůli potížím se zády vypadla Záplatová.

Ženská basketbalová reprezentace rok nehrála zápas, už nyní ale může postoupit na mistrovství Evropy

Číst článek

Češky se proti outsiderovi skupiny, který prohrál oba dosavadní zápasy, dostávaly do tempa pozvolna a první poločas byl vyrovnaný.

Výraznější náskok pěti bodů si reprezentantky vypracovaly až v úplném závěru po pohotové akci Bartákové a zakončení Krejzové, jedné z pěti novicek v dvanáctičlenné nominaci.

Právě Bartáková byla ústřední postavou prvního poločasu, který české reprezentantky vyhrály 46:41, když zaznamenala 11 bodů a osm asistencí. Oba celky si také v úvodních dvou čtvrtinách pomohly střelbou z dálky. Češky zaznamenaly osm trojek, Dánky šest.

Klíčová druhá půle

O osudu zápasu Češky rozhodly skvělým nástupem do druhé půle. V jejím úvodu se po sérii sedmi bodů dostaly do vedení 53:41 a odpor Dánek definitivně zlomily. Postupně navýšily vedení až na rozdíl 27 bodů, ale po prostřídání se soupeřkám ještě podařilo skóre zkorigovat.

Největší podíl na vítězství měla Bartáková, která zaznamenala double-double za 17 bodů a 11 asistencí a navíc přidala sedm doskoků. Nejlepší střelkyní byla s 21 body Kateřina Elhotová, zatímco Michaela Matušková s Michaelou Krejzovou při prvním startu za národní tým nasbíraly 12, respektive devět bodů.

České basketbalistky vítězstvím navázaly na úvodní dva kvalifikační triumfy z loňského listopadu v Itálii (62:52) a doma s Rumunskem (60:59). O postupových nadějích Svitkova výběru může hodně napovědět také páteční večerní zápas Rumunska s Itálií.

České basketbalistky vítězstvím navázaly na úvodní dva kvalifikační triumfy z loňského listopadu v Itálii (62:52) a doma s Rumunskem (60:59). K postupu Svitkův výběr navíc přiblížila i večerní prohra Rumunska, které podlehlo Italkám 68:90.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 v Rize - skupina D:
ČR - Dánsko 84:64 (26:23, 46:41, 64:52)
Nejvíce bodů: Elhotová 21, Bartáková 17, Adamcová 13, Matušková 12 - Jespersenová 18, Heeová 12. Fauly: 18:19. Trestné hody: 21/14 - 14/8. Trojky: 12:8. Doskoky: 41:42.

Itálie - Rumunsko 90:68.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít