Češi v zahraničí: Souček rozhodl o výhře West Hamu, Barák se trefil proti AC Milán

10.11.2020, 10:03
Aktuality
Tomáš Souček (© AFP)
Tomáš Souček vstřelil vítěznou branku za West Ham proti Fulhamu, v italské lize se znovu prosadil Antonín Barák na půdě AC Milán. V dobrých výkonech pokračuje v Nizozemsku Václav Černý, jenž znovu asistoval u vítězství Twente. Trefil se i záložník Jaroslav Navrátil v maďarské lize.

Anglie

Útočník Matěj Vydra nastoupil za Burnley v 84. minutě zápasu v Brightonu. V duelu nepadla ani jedna branka, soupeři se rozešli smírně po výsledku 0:0.

Záložník Tomáš Souček byl klíčovou postavou při vítězství West Hamu United nad Fulhamem. V nastaveném čase uklidil balon přesně k tyči po sklepnutí spoluhráče a rozhodl o vítězství 1:0. Celý zápas za West Ham odehrál také obránce Vladimír Coufal.

Součkův gól:

Obránce Tomáš Kalas pomohl v League Championship k vítězství Bristolu City v Cardiffu 1:0. Za svůj výkon si vysloužil velkou chválu a dokonce byl vyhlášen Mužem utkání.

Itálie

Záložník Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě Sampdorie na půdě Cagliari a odehrál 77 minut. Jeho tým v utkání prohrál 0:2, částečně i proto, že od 40. minuty hrál o deseti po vyloučení Augella.

Záložník Antonín Barák se znovu střelecky prosadil v barvách Hellasu Verona. Už v 6. minutě otevřel skóre utkání na hřišti AC Milán. Verona pak rychle přidala ještě druhý gól. Nakonec si ale odvezla remízu 2:2, protože domácí skóre dotáhli. Barák odehrál celé utkání.

Sestřih AC Milán - Hellas Verona:

Německo

Werder Brémy remizoval doma s Kolínem nad Rýnem 1:1. V sestavě domácích byli jak brankář Jiří Pavlenka, tak obránce Theo Gebre Selassie. Oba dva po celých 90 minut.

Záložník Vladimír Darida přispěl k vítězství berlínské Herthy 3:0 v Augsburgu. Odehrál 88 minut do svého vystřídání. Na domácí straně zůstali jen na lavičce obránce Marek Suchý a brankář Tomáš Koubek. Záložník Jan Morávek je zraněný.

Nizozemsko

Záložník Václav Černý pokračuje v dobrých výkonech v dresu Twente. V zápase na hřišti ADO Den Haag se podílel na vítězství 4:2 asistencí u první branky svého týmu. Černý hrál do 86. minuty.

Slovensko

Obránce Petr Pavlík odehrál za Pohronie celé utkání na půdě Dunajské Stredy a radovat se mohl z bodového zisku po remíze 0:0. Za domácí tým vychytal čisté konto brankář Martin Jedlička.

Belgie

Útočník Tomáš Chorý vstřelil svou druhou branku za belgický Waregem. Hned v 6. minutě otevřel skóre utkání na půdě Cercle Bruggy skvělou hlavičkou po rohu. Utkání nakonec jeho tým vyhrál 3:1. Chorý ještě dostal v 81. minutě žlutou kartu a v 86. minutě byl vystřídán.

Sestřih Cercle Bruggy - Zulte Waregem:

Kypr

Obránce Pavel Čmovš odehrál celé utkání za Neu Salamina na hřišti Olympiakosu Nikósie a přispěl k remíze 0:0.

Bez branek skončil také duel mezi Omonií Nikósie a Doxou. Na domácí straně odehráli celé utkání obránci Jan Lecjaks a Michael Lüftner.

Lotyšsko

Vedoucí tým tabulky lotyšské ligy Riga FC vyhrál 2:0 na hřišti celku Tukums 2000. Od 53. minuty u toho byl také český záložník Jakub Hora.

Maďarsko

Puskás Akademie utrpěla vysokou porážku 2:6 na hřišti Paksu. Celý zápas odehrál záložník Jakub Plšek. V 86. minutě nastoupil útočník David Vaněček, který si ještě do konce utkání stihl připsat žlutou kartu.

Záložník Jaroslav Navrátil vstřelil v dresu Kisvárdy vítěznou branku na půdě Zalaegerszegu. V 52. minutě zvyšoval parádně z voleje na 2:0 a i když jeho tým do konce zápasu jednou inkasoval a k tomu dostal červenou kartu, dokázal udržet vítězství 2:1. Navrátil hrál do 76. minuty, kdy byl vystřídán.

Sestřih Zalaegerszeg - Kisvárda:

Polsko

Záložník Martin Pospíšil vedl Jagiellonii Bialystok jako kapitán v zápase na hřišti Cracovie Krakov. Jeho tým ovšem prohrál 1:3. Pospíšil dostal ve 20. minutě žlutou kartu.

Legia Varšava porazila na domácím hřišti Lech Poznaň 2:1. V dresu hostů odehrál kompletní zápas záložník Jan Sýkora.

Raków Czestochowa remizoval 0:0 s Wislou Krakov. Na domácí straně nastoupil ze tří Čechů pouze záložník Daniel Bartl, který naskočil z lavičky v 78. minutě. Za hosty odehrál celé utkání obránce Michal Frydrych. V 16. minutě dostal žlutou kartu.

Rusko

Záložník Alex Král odehrál celé utkání za Spartak Moskva na hřišti Uralu Jekatěrinburg. Zápas skončil nerozhodně 2:2. Spartak klesl v tabulce na třetí místo. Na vedoucí CSKA ztrácí tři body.

Slovinsko

Aluminij Kidričevo prohrál na půdě Celje 0:4 a klesl na poslední místo tabulky. Celé utkání za poražené odehrál záložník Marcel Čermák. V 63. minutě dostal žlutou kartu.

Švýcarsko

Záložník Roman Macek si zahrál posledních pět minut plus nastavení za Lugano. Jeho tým vyhrál v Lausanne 1:0. Lugano se v neúplné tabulce vyšvihlo na první místo švýcarské ligy.

Český fotbalista Martin Frýdek odehrál na místě levého obránce celé utkání Lucernu na hřišti FC Curych. Jeho tým prohrál 0:2, oba góly dostal v oslabení po červené kartě pro Lucase ve 22. minutě. Po porážce klesl Lucern v tabulce na poslední příčku.

Autor: Jiří Fišara