130 let

Lidovky.cz

Sport

Valentino Lazaro zakončuje patičkou pohlednou akci. foto: Reuters

Berlín - Víkendový program německé Bundesligy nabídl hned dva šlágry. Bayern Mnichov vyhrál v sobotu na hřišti Dortmundu 3:2, atraktivní podívanou nabídl také nedělní souboj Leverkusenu a Mönchengladbachu. Sedmigólovou přestřelku zvládl lépe tým momentálně zraněného Patrika Schicka, největší pozornost ale upoutala fantastická trefa Valentina Lazara.
  12:40

Čtyři branky padly už před přestávkou. Za hosty se dvakrát prosadil zkušený kapitán Lars Stindl, Bayer držel ve hře Lucas Alario. Argentinskému útočníkovi hrají Schickovy zdravotní problémy do karet, v základní sestavě dostává daleko více prostoru.

S nabídnutou šancí navíc nakládá fantasticky. V deseti soutěžních utkáních zaznamenal devět přesných zásahů. Mezi nejlepšími střelci Bundesligy, kde se trefil sedmkrát, patří Alariovi druhé místo za suverénním Robertem Lewandowskim.

Na osmadvacetiletého Argentince po přestávce navázali Leon Bailey a Julian Baumgartlinger, kteří dostali Leverkusen do dvoubrankového trháku. Utkání už se chýlilo ke konci, ve čtvrté minutě nastavení ale vykřesal pro Mönchengladbach naději Valentino Lazaro. Způsobem, jaký se na fotbalových trávnících vidí málokdy.

Rakouský reprezentant si počkal na centr z pravé strany a fantastickým „škorpionem“, který proslavil především legendární kolumbijský brankář René Higuita, uklidil balon za záda bezmocného Lukáše Hrádeckého.

Kontaktní trefa bývalého hráče Newcastlu nebo Interu Milán přišla pozdě, hosté už nepříznivé skóre nedokázali srovnat a padli 3:4. Lazarova paráda se ale okamžitě zařadila mezi hlavní kandidáty na Cenu Ference Puskáse, která se udílí za nejkrásnější gól kalendářního roku.