Degradace? Ne, tvrdá lekce! Ruští junioři na Karjale zničili Finy 6:2

Autor: iSport.cz, kal, ČTK
2
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel

Tak takový výsledek by opravdu nikdo nečekal! Ruská sborná, kterou na turnaji Karjala tvoří kompletně juniorři, dala krutou lekci finským hokejistům, kteří schytali výprask 6:2. Domácí mužstvo v Helsinkách takovou porážku dlouho nepamatuje. Talentované mladíky vedené legendármín Igorem Larionovem podcenilo ve všech směrech. Vedení ruského hokeje si nyní může mnout ruce, od ostatních účastníků podniku Euro Hockey Tour totiž sklidilo pořádnou kritiku za to, že vysláním dvacítky degraduje akci.

Finové měli v týmu řadu nováčků, přesto byly proti ruským juniorům zkušenosti na jejich straně. Nakonec jim ale to nebylo nic platné. Sborná se do svého soka od začátku zakousla a už nepustila. Od úvodního buly uběhlo jen 102 sekund a po povedené individuální akci se prosadil Rodion Amirov. Po polovině úvodní části zvýšil na 2:0 Marat Chusnutdinov a šok pro Seveřany završil Ilja Safonov.

Finové se sice nadechli v polovině 23. minuty, kdy se snížil Elmeri Eronen, ale minuty před druhou přestávkou patřily opět soupeři. Daniil Čajka využil ve 36. minutě přesilovku a přesně 100 sekund před sirénou navýšil skóre už na 5:1 Jegor Činachov.

Jere Sallinen v čase 40:46 Finy znovu trochu přiblížil, jenže poslední slovo měl Afanasjev. Otto Karvinen byl pak po nešetrném faulu vyloučen do konce utkání, na skóre se to ale nijak neprojevilo. Finové se mohou o nápravu pokusit v sobotu v duelu s českým celkem. Rusové změří síly se Švédy, kteří dnes podlehli českému týmu 1:3.

V brance hostů se představil nadaný brankář Jaroslav Askarov, kterého v 1. kole draftu NHL draftoval Nashville.

Domácí: 01:42. Amirov, 11:21. Chusnutdinov, 16:53. Safonov, 35:47. Čajka, 38:20. Činachov, 52:01. Afanasjev

Hosté: 22:33. Eronen, 40:46. Sallinen

Domácí: Askarov (Achťamov) – Čajka, Sedov, Muchamadullin (A), Čisťakov, Kirsanov, Šechovcov, Byčkov – Afanasjev, Chusnutdinov, Podkolzin (C) – Grošev, Safonov, Činachov (A) – Gricjuk, Baškirov, Amirov – Spiridonov, Bardakov, Alaljkin.

Hosté: Setänen (Rajaniemi) – Parikka, Saarijärvi, Lappalainen, Kemiläinen (A), Seppälä, Rindell, Lintuniemi, Eronen – Innala, Koivistoinen, Saarela – Sallinen (C), Tiivola, Turkulainen – Björkqvist, Björninen, Oksanen – J. Peltola (A), Siikonen, Karvinen – Nurmi.

Suominen, Kaukokari – Jusi, Hägerström

Hartwall Arena, Helsinky

2

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20 České hokejové hry 2024

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.