Sestřihy LM: Real přišel o náskok, zápas s Interem ale rozhodl v závěru Rodrygo

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 11. 2020 23:50
Fotbalisté Realu Madrid ve třetím kole Ligy mistrů zdolali Inter Milán 3:2 a připsali si první vítězství ve skupině B. Domácí kapitán Sergio Ramos zaznamenal 100. soutěžní gól v dresu "Bílého baletu".
Real Madrid - Inter Milán, základní skupina Ligy mistrů 2020/2021
Real Madrid - Inter Milán, základní skupina Ligy mistrů 2020/2021 | Foto: Reuters

Skupina A

Lokomotiv Moskva - Atlético Madrid 1:1 (1:1)

Lokomotiv Moskva - Atlético Madrid | Video: O2 TV Sport

Atlético Madrid remizovalo 1:1 na hřišti Lokomotivu Moskva a ve skupině A udrželo druhé místo za Bayernem. Obě branky v ruské metropoli padly už v úvodním dějství. Na vedoucí gól hostujícího Josého Giméneze odpověděl Anton Mirančuk proměněnou penaltou. Španělské mužstvo mělo ve druhé půli velký tlak, ale Lokomotiv podržel brankář Guilherme, kterému také pomohlo břevno.

Branky: 25. Anton Mirančuk z pen. - 18. Giménez.

Salcburk - Bayern Mnichov 2:6 (1:2)

Salz - Bayer | Video: O2 TV Sport

Bayern v Salcburku nezachytil začátek a už ve čtvrté minutě otevřel skóre Mergim Berisha. Hosté ještě do pauzy stav otočili, když se prosadil Robert Lewandowski z penalty a vlastní branku si dal Rasmus Kristensen. V 66. minutě srovnal náhradník Masaja Okugawa těsně po příchodu na hřiště.

Favorit ale překvapení nepřipustil a v závěrečné čtvrthodině nasázel čtyři góly. Přesně mířili Jérome Boateng, střídající Leroy Sané, znovu Lewandowski a Lucas Hernández. Bayern v LM natáhl rekordní vítěznou sérii na 14 utkání.

Branky: 4. Berisha, 66. Okugawa - 21. z pen. a 88. Lewandowski, 44. vlastní Kristensen, 79. Boateng, 83. Sané, 90.+2 Hernández.

1. Bayern Mnichov 3 3 0 0 12:3 9
2. Atlético Madrid 3 1 1 1 4:7 4
3. Lokomotiv Moskva 3 0 2 1 4:5 2
4. Salcburk 3 0 1 2 6:11 1

Skupina B:

Šachtar Doněck - Mönchengladbach 0:6 (0:4)

Mönchengladbach v Kyjevě deklasoval Šachtar Doněck 6:0. Hattrickem se blýskl útočník Alassane Pléa, který dal první tři branky v soutěži. Německý tým v sezoně LM poprvé naplno bodoval a poskočil do čela skupiny B. Druhé místo patří Realu o skóre před Šachtarem, poslední je Inter se dvěma body.

Borussia k výhře na Ukrajině nakročila už během úvodní půlhodiny, kdy se dvakrát trefil Pléa a do vlastní branky zamířil Valerij Bondar. Povedený první poločas hostů ve 44. minutě korunoval čtvrtým gólem Ramy Bensebaini. Německý tým dominoval i po změně stran. V 65. minutě zvýšil kapitán Lars Stindl a v 78. minutě Francouz Pléa zkompletoval hattrick. Šachtar nenavázal na dobré výkony z úvodních dvou duelů skupiny, v nichž porazil 3:2 Real a remizoval 0:0 s Interem.

Branky: 8., 26. a 78. Pléa, 17. vlastní Bondar, 44. Bensebaini, 65. Stindl.

Real Madrid - Inter Milán 3:2 (2:1)

Real - Inter | Video: O2 TV Sport

Madridský tým poslal do vedení ve 25. minutě Karim Benzema, chvíli poté zvýšil hlavou jubilant Ramos. Inter ještě před pauzou snížil zásluhou Lautara Martíneze a argentinský útočník v 68. minutě připravil vyrovnávací branku pro Ivana Perišiče. "Nerazzurri" pak zahodili několik šancí a v 80. minutě o výhře Realu rozhodl střídající Rodrygo.

Branky: 25. Benzema, 33. Ramos, 80. Rodrygo - 35. Martínez, 68. Perišič.

1. Mönchengladbach 3 1 2 0 10:4 5
2. Real Madrid 3 1 1 1 7:7 4
3. Šachtar Doněck 3 1 1 1 3:8 4
4. Inter Milán 3 0 2 1 4:5 2

Skupina C:

Manchester City - Olympiakos Pireus 3:0 (1:0)

MCI - Olym | Video: O2 TV Sport

Manchester City poslal do vedení ve 12. minutě Ferran Torres. Španělská akvizice z Valencie se prosadila i ve třetím utkání v LM. Domácí pojistku přidal až v 81. minutě Gabriel Jesus a těsně před koncem uzavřel skóre náhradník Joao Cancelo. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly také potřetí vstřelili soupeřům ve skupině C tři branky.

Branky: 12. Torres, 81. Jesus, 90. Cancelo.

FC Porto - Olympique Marseille 3:0 (2:0)

Porto - Marseille | Video: O2 TV Sport

Branky: 4. Marega, 28. Oliveira z pen., 69. Díaz.

MID - Ajax | Video: O2 TV Sport

Přemožitel Slavie ze 4. předkola Midtjylland doma podlehl Ajaxu Amsterodam 1:2 a prohrál i historicky třetí duel v hlavní fázi Champions League. Anders Dreyer zaznamenal aspoň premiérový gól dánského celku v soutěži.

Branky: 18. Dreyer - 1. Antony, 13. Tadič.

Bergamo - Liverpool 0:5 (0:2)

Atalanta - Liverpool | Video: O2 TV Sport

Liverpool souboj s Atalantou rozhodl už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Jota. Krátce po změně stran náskok hostů navýšili Muhammad Salah a Sadio Mané. V 64. minutě portugalský útočník a zářijová posila z Wolverhamptonu Jota uzavřel hattrick. "Reds" dosáhli historicky nejvyšší pohárové výhry anglického týmu na hřišti italského soupeře.

Branky: 16., 33. a 54. Jota, 47. Salah, 49. Mané.

1. Liverpool 3 3 0 0 8:0 9
2. Ajax Amsterodam 3 1 1 1 4:4 4
3. Bergamo 3 1 1 1 6:7 4
4. Midtjylland 3 0 0 3 1:8 0