Bundesliga - souhrn 6. kola

30.10.2020, 22:22, aktualizováno 02.11.2020, 22:43
Komentáře a souhrny
Bayern Mnichov zvítězil na půdě Kölnu a posunul se do čela tabulky o skóre před Dortmund, jenž si poradil s Bielefeldem. Následuje RB Lipsko, které odjelo bez bodu z Mönchengladbachu, naopak Leverkusen otočil duel ve Freiburgu. Další tři body má Augsburg, zatímco v Brémách a na hřišti Herthy se hrálo nerozhodně. Hoffenheim doma nestačil na Union a pokračuje v ligové mizérii.

TSG Hoffenheim - Union Berlín 1:3

02.11.2020 20:30

Góly: 80. Munas Dabbur - 60. Max Kruse (pen.), 85. Joel Pohjanpalo, 90+4. Cedric Teuchert

Union Berlín opět ukázal, že dokáže zaskočit téměř jakéhokoli soupeře a díky tomu se nachází v těsném závěsu za pohárovými příčkami. Ještě deset minut před koncem řádné hrací doby to na půdě Hoffenheimu vypadalo na remízu, třebaže domácí dohrávali přes třicet minut o deseti. Jenže Pohjanpalo a v nastaveném čase potvrzující trefou Teuchert rozhodli o tom, že si TSG připíše třetí prohru v sezoně.

Jako první se osmělil v 10. minutě hostující Taiwo Awoniyi, ač mu ve finále scházela větší přesnost. Následně musel Robin Knoche při pokusu Munase Dabbura uklízet před brankovou čarou. V jednadvacáté minutě si opět velkou šanci vytvořili die Eisernen. Christian Gentner prodloužil za sebe na Awoniyiho, který z dobré pozice přestřelil.

Ve 36. minutě se toužil prosadit Ishak Belfodil, nicméně mířil jen do boční sítě. Ve 40. minutě dobře zakončoval Sebastian Griesbeck a Oliver Baumann musel vyrážet kopačkou. V závěru úvodního dějství byly k vidění ještě tři příležitosti, jenže radost nepřinesly Dabburovi ani Grillitschovi na jedné, tak jako Christopheru Lenzovi na druhé straně.

V 58. minutě se míč přes Kruseho a Awoniyiho dostal míč za obranu ke Griesbeckovi, jenž mohl jít z hranice šestnáctky sám na brankáře. Robert Skov unikajícího soupeře lehce postrčil a věřil, že si toho nikdo nevšimne. Rohodčí Hartmann však okamžitě ukázal na značku pokutového kopu a dánského záložníka Hoffenheimu, jenž přišel na hřiště v pětatřicáté minutě, okamžitě vyloučil.

Nařízené penalty se chopil Max Kruse a chytře si počkal, až se Baumann pohne, takže s přehledem umístil balon do jeho protipohybu - 0:1. Hráč Unionu má tak, co se penaltových exekucí týče, v Bundeslize i po patnáctém provedení nadále stoprocentní úspěšnost. O jeden zásah lépe je na tom pouze Hans-Joachim Abel.

V 75. minutě mohl úspěšný střelec přidat druhou trefu, kdyby neztroskotal na muži v rukavicích. V 80. minutě rozehráli svěřenci Sebastiana Hoeneße pěknou akci, v jejímž závěru posunul Sargis Adamyan na Munase Dabbura, jenž si udělal prostor a z nějakých deseti metrů propálil všechno, co mu stálo v cestě - 1:1.

Jenže ve výhodě hrající skvadra Urse Fischera se s dělbou bodů nehodlala smířit. Za pět minutek poslal Kruse míč po zemi na zadní tyč, kde Joel Pohjanpalo zakončoval překvapivě pravačkou. Kulatý předmět nasměroval do brankáře, až od něho se dostal na místo určení. I šťastné góly se ve fotbale počítají a tenhle přinesl Unionu zasloužené vedení - 1:2.

V nastaveném čase ještě přišel dlouhý balon na soupeřovu polovinu, který sebral neudržitelný Max Kruse. Na cestě k domácí svatyni jej doprovodil Cedric Teuchert, jemuž v nejoptimálnější moment nezištně přihrál, aby mohl zakončovat do prázdné - 1:3.

Berlínští věří, že se podaří výkon i výsledek zopakovat za týden proti Arminii Bielefeld. Hoffenheim se nejprve pokusí přehrát v Evropské lize Slovan Liberec, a potom zajíždí k dalšímu náročnému duelu do Wolfsburgu.

Více informací k zápasu

Hertha BSC - VfL Wolfsburg 1:1

01.11.2020 18:00

Góly: 6. Matheus Cunha - 20. Ridle Baku

Wolfsburg udržel ligovou neporazitelnost, z utkání na půdě Herthy BSC si po výsledku 1:1 přivezl už pátou remízu v sezóně. Hertha prolomila sérii čtyř porážek a bodovala poprvé po více než měsíci.

Téměř vše podstatné se na berlínském Olympijském stadionu odehrálo během úvodních dvaceti minut. Už po pěti minutách hry se po Roussillonově přihrávce prosadil Weghorst, radost vlčí smečky však překazil ofsajd, kvůli kterému rozhodčí gól odvolal. Vzápětí se už, tentokrát k radosti domácích, skóre měnilo. Velký podíl na tom má Dodi Lukebakio, zřejmě nejaktivnější hráč celého utkání. Z pravé strany s míčem protančil až do vápna, kde jej předložil Matheusi Cunhovi, který i přes podklouznutí dokázal zamířit přesně k levé tyči a poslat Herthu do vedení.

O to však Berlíňané ve 20. minutě přišli. Svou premiérovou brankou v dresu Wolfsburgu se o to postaral Ridle Baku, který na hranici vápna našel přihrávku Maximiliana Philippa a tvrdou ránou napálil míč pod střechu Schwolowovy brány.

Další emoce vzplály v 36. minutě. Rozhodčí Petersen totiž nejprve odpískal penaltu poté, co v souboji s Weghorstem teatrálně plácl o zem domácí obránce Alderete. Po shlédnutí videa však sudí Aldereteho herecké představení odhalil, penaltu odvolal a paraguayský stoper ještě mohl být rád, že neviděl žlutou kartu.

Po vyrovnaném prvním poločase se podobný průběh čekal i po přestávce, aktivněji však do druhé půle vstoupili domácí. V 52. minutě po rohovém kopu nebezpečně pálil Lukebakio, jehož však gólman Casteels vychytal. O čtyři minuty později se situace opakovala, útočník Herthy však na gólmana "Vlků" ani tentokrát nevyzrál.

Další velkou šanci Berlíňané neproměnili v 74. minutě. Chybou v rozehrávce jim ji nabídl americký stoper Brooks, do následné rány Córdoby z dobré pozice na poslední chvíli skočil Lacroix a srazil ji mimo. V 86. minutě pak mohl rozhodnout Boyata, jeho hlavička se ale od země odrazila těsně nad bránu.

Hertha tak svou převahu v závěru v rozhodující gól nepřetavila, díky remíze 1:1 však získala alespoň bod poprvé po čtyřech zápasech. Hosté zase rozšířili svou sbírku remíz, v téhle sezóně skončil plichtou už jejich pátý zápas ze šesti.

SC Freiburg - Bayer Leverkusen 2:4

01.11.2020 15:30

Góly: 3. Lucas Höler, 72. Nils Petersen - 29. Lucas Alario, 42. Lucas Alario, 64. Nadiem Amiri, 76. Jonathan Tah

Leverkusen i po šestém kole nové sezóny drží bundesligovou neporazitelnost. V utkání na půdě Freiburgu družina Petera Bosze po nepovedeném úvodu otočila skóre a gólově bohatý souboj ovládla 4:2.

Začátek zápasu ale hráče Bayeru v dobrém rozpoložení nezastihl. Už po třech minutách totiž domácí obránce Kübler na pravé straně zachytil míč a zpoza půlící čáry jej poslal do běhu Lucasi Hölerovi, který utekl obraně hostů a tváří v tvář vybíhajícímu gólmanovi Hrádeckému chladnokrevně zakončil. O pět minut lavička Freiburgu slavila podruhé. Tentokrát však předčasně, jelikož Schmidtově gólu předcházel Hölerův ofsajd.

Právě Höler byl v úvodu zápasu jednoznačně nejaktivnějším hráčem na hřišti. Ve dvaadvacáté minutě po další průnikové přihrávce pelášil vstříc další šanci, když po něm rukou sáhl Sven Bender. Höler kontakt cítil a okamžitě se skácel k zemi za což rozhodčí Cortus Benderovi ukázal červenou kartu. Na rozdíl od čtvrtečního utkání na Slavii však byl tentokrát Leverkusen sporného vyloučení ušetřen, po shlédnutí videa sudí svůj verdikt opravil a Bender nakonec dostal pouze žlutou. Domácí ale zahrozili z následného přímáku. Vincenzo Grifo obstřelil stojící zeď a jen těsně minul Hrádeckého levou tyč.

Hosté se k první větší šanci dostali až v 29. minutě a hned z toho bylo vyrovnání. Domácí záložník Höfler totiž poslal zpětnou přihrávku přesně mezi stopery, čehož využil Alario, který si pro míč doběhl a mezi nohama gólmana Müllera ho poslal ke vzdálené tyči.

O tři minuty později už ale zase mohl vést Freiburg, Grifovu nebezpečnou hlavičku ale Hrádecký skvělým zákrokem stihl zlikvidovat.

Třetí gól utkání visel ve vzduchu a ve 42. minutě jej nakonec vstřelil Bayer. Lars Bender z pravé strany poslal centr po zemi na Lucase Alaria a ten střelou do protipohybu Müllera podruhé skóroval. Akcí nabitý první poločas tak skončil 2:1 pro Leverkusen.

Atraktivní podívaná pokračovala i po přestávce. Ve 47. minutě se opět připomněl domácí Grifo, jehož střela zpoza vápna mířila těsně vedle. Jak se střílí z dálky mu v 64. minutě na opačné straně ukázal Nadiem Amiri, jenž nejprve zasekl míč před bránícím Santamaríou, načež z dvaadvaceti metrů vyslal tvrdou střelu, která zaplula k pravé tyči a hosté vedli 3:1.

Domácí se ale nevzdávali a v 72. minutě byli zpátky na dostřel. Grifo tentokrát z pravého křídla nastřelil míč do vápna, kde na něj sice nedosáhl skluzující Sallai, balón však propadl až k úplně volnému Petersenovi a ten jej bez problémů poslal do odkryté brány.

Jenže naděje na body Freiburgu vydržela jen další čtyři minuty. Pak totiž Demirbay od rohového praporku našel naskakujícího obránce Taha, na jehož hlavičku gólman Müller nedosáhl.

V závěru se ještě jednou na obou stranách vyznamenali brankáři, nejprve Hrádecký nedovolil opět snížit Petersenovi, v nastaveném čase pak Müller vyrazil prudkou ránu Baileyho. Skóre se ale už neměnilo a Leverkusen tak po výhře 4:2 udržel ligovou neporazitelnost a poskočil v tabulce na čtvrté místo. Domácí naopak popáté v řadě nevyhráli a zůstávají třináctí.

Borussia Mönchengladbach - RB Lipsko 1:0

31.10.2020 18:30

Góly: 60. Hannes Wolf

Fotbalisté Lipska za sebou mají náročný týden. Po středečním výprasku na půdě Manchesteru United neuspěli ani v dalším venkovním zápase. Ani v Mönchengladbachu se svěřencům Juliana Nagelsmanna nepodařilo vstřelit gól, domácí Borussii ke třem bodům stačila jediná branka Hannese Wolfa.

První šance se po deseti minutách počátečního oťukávání zrodila před bránou domácích. Sørloth z pravé strany předložil míč do vápna Poulsenovi, kterému se v těžké pozici ve skluzu podařilo zakončit a gólman Sommer se musel pořádně natáhnout, aby jeho pokus vytáhl nad břevno.

Těsně před koncem poločasu pak po rychle sehrané akci zakončoval na druhé straně Pléa, naději na otevření skóre však domácím sebral ofsajdový praporek. Jinak první půle žádnou velkou fotbalovou hitparádu nenabídl a mužstva tak do šaten šla za bezbrankového stavu.

Po pauze už bylo dění na hřišti přece jenom akčnější. První větší šance domácích se ve 48. minutě urodila po velké chybě hostujícího obránce Upamecana, který ve snaze rozehrát namazal balón napadajícímu Hofmannovi a ten společně s Pléou vyrazil do brejku dva na jednoho. Ten však hráčům Borussie příliš nevyšel, Pléa přihrávku dostal trochu za sebe a nemohl tak zakončit natolik precizně, aby gólmanu Gulácsimu nadělal větší potíže.

O dvanáct minut později už se ale domácí radovali. Pléa z pravé strany poslal centr do vápna, kde jej Hermann chytře sklepnul pro Hannese Wolfa a ten poslal míč ke vzdálené tyči. Pro Lipsko to byl moment o to bolestnější s vědomím, že Wolf je jeho kmenovým hráčem, který v Gladbachu v této sezóně působí na hostování.

Vyrovnat mohl po pěti minutách Sabitzer, jeho střela z dálky však těsně minula pravou tyč. Vzápětí pak na druhé straně málem zvýšil náskok domácích Pléa, který po Lainerově přihrávce z hranice vápna pálil do spojnice břevna a tyče.

Závěr zápasu se pak nesl v duchu pevné obrany domácích a zvyšující se frustrace hostů. Ti se i přes narůstající tlak k další větší šanci nedostali a z Gladbachu tak po porážce 0:1 odjíždějí s prázdnou.

Eintracht Frankfurt - Werder Brémy 1:1

31.10.2020 15:30

Góly: 65. André Silva - 51. Joshua Sargent

Domácí toužili po tom odčinit výprask od Bayernu. Jenže nakonec museli stahovat jednobrankové manko. Pro Werder jde o třetí remízu 1:1 v řadě. Oba kluby tak zůstanou těsně za pohárovými příčkami.

V úvodní dvacetiminutovce stála za zmínky vedle hlavičky Base Dosta pouze střela Tahitha Chonga. Ani nadále to během prvního poločasu nebyl zrovna festival brankových příležitostí. Eintracht měl balon na svých kopačkách o poznání častěji, jenže co to bylo platné, když Jiří Pavlenka neměl až do čtyřiatřicáté minuty co na práci.

Pak střílel André Silva, jehož pokus český brankář vyrazil, nicméně Daichi Kamada následně cílil mezi tři tyče. Zkušený rozhodčí Felix Brych však usoudil, že se portugalský útočník nacházel v ofsajdovém postavení, takže se dál hrálo bez branek. Do konce úvodního dějství došlo na konfrontaci Andrého Silvy s Pavlenkou ještě jednou a opět z ní vyšel vítězně hráč Werderu. Steven Zuber ještě v samotném závěru první půle v zakončení rovněž selhal.

V devětačtyřicáté minutě neúnavný André Silva znovu zaměstnal muže v rukavicích, který jeho hlavičky parádně vykryl. Díky tomu mohl za dvě minutky vyslat Christian Groß za obranu Joshuu Sargenta, který svůj únik zakončil střelou pravačkou na bližší (levou) tyč - 0:1. Adi Hütter pak poslal na hrací plochu čerstvé síly, ale byl to znovu André Silva, kdo mířil po hodině hry těsně mimo.

Fotbalista, který začal reprezentovat Portugalsko až po vítězném EURU 2016, se dočkal v pětašedesáté minutě. Aymen Barkok obral na pravém křídle o míč Jeana Manuela Mboma, načež ho přiťuknul do běhu Kamadovi, který vběhnul do vápna, aby naservíroval po zemi pro na malém čtverci stojícího spoluhráče, který se končeně prosadil, přestože Pavlenka kulatý předmět cestou do brány trochu zbrzdil - 1:1.

Ještě v téže desetiminutovce mohl skóre otočit Bas Dost. Byla z toho však nakonec pouze boční tyčka. Následně tvrdě vypálil Sargent a po něm to ještě zkoušel jeho kolega Milot Rashica, zatímco na opačném pólu se neprosadil David Abraham. V samotném závěru musel ještě vytáhnout vynikající zákrok Jiří Pavlenka, díky kterému uchránil Niklase Moisandera od vlastního gólu. A Brémám zachránil bod.

1. FC Köln - Bayern Mnichov 1:2

Góly: 83. Dominick Drexler - 13. Thomas Müller (pen.), 45+1. Serge Gnabry

Když hosté těsně před odchodem do šaten zvýšili na 2:0, zřejmě nikdo neočekával, že by domácí byli schopní s výsledkem ještě něco udělat. Ti se však nevzdali, ale i přes bojovný výkon nedosáhli ani na bod.

První branka na RheinEnergie Stadionu padla ve 13. minutě. Krátce předtím zahrál Marius Wolf ve vlastním vápně rukou a sudí Frank Willenborg ukázal na penaltový puntík. Timo Horn sice správně skočil po své levé ruce, nicméně exekuce v podání Thomase Müllera byla natolik razantní, že se zastavila až v síti - 0:1.

Poté našel Ondrej Duda v šestnáctce Bayernu Ismaila Jakobse, který možnost vyrovnat odmítnul. Při dalším pokusu hlavičkoval Maxim Choupo-Moting Hornovi přímo do náručí. V devětatřicáté minutě se v ideální palebné pozici ocitnul Thomas Müller, ale balon netrefil podle svých představ. Hansi Flick se však s celou svojí družinou mohl do přestávky ještě jednou radovat.

Joshua Kimmich posunul při brejku na pravé křídlo pro Serge Gnabryho, jenž využil volného prostoru a seběhnul do velkého čtverce, odkud přízemní střelou zpoza obránce zajistil obhájci titulu poločasové vedení o dvě branky - 0:2. Po změně stran nebylo k vidění mnoho pozoruhodných příležitostí.

V 50 minutě pokazil Gnabrymu další radost včasnou reakcí muž v rukavicích. V 71. minutě hlavičkoval Jakobs po Dudově centru nad. Přesto se domácí dočkali alespoň jednoho čestného zásahu. Po centru z levé strany se míč dostal až k Dominicku Drexlerovi, jenž na hranici šestnáctky neváhal a okamžitě vystřelil. Měl hned dvojnásobné štěstí, protože kulatý předmět trefil Jana Thielmanna, který stál na hranici ofsajdu, a na jehož teč nemohl Manuel Neuer při nejlepší vůli zareagovat - 1:2.

To se psala třiaosmdesátá minuta a do závěrečného hvizdu už ani jedna strana nic významného směrem dopředu nevytvořila. Bayern se tak díky zaváhání RB Lipsko dostal opět na čelo tabulky, ze kterého ho s velkou pravděpodobností už nikdo nesesadí. V týdnu v rámci Ligy mistrů zajíždí do Salzburgu, a potom je na programu ostře sledovaný duel s Borussií Dortmund. Köln zůstane po sedmi kolech na barážové příčce a příště se představí na Weserstadionu v Brémách.

FC Augsburg - 1. FSV Mainz 05 3:1

Góly: 40. Rubén Vargas, 80. André Hahn, 90+1. André Hahn - 64. Karim Onisiwo

A odnesla to Mohuč, která tedy i po šesti kolech zůstává v tabulce bez bodu na poslední příčce. Naopak Fuggerstädter mají bodů deset a vědí, že po tomto víkendu zůstanou na pohárové příčce.

Od začátku byl hodně aktivní Ruben Vargas, jenže jeho pokus ze 2. minuty skončil těsně vedle. Další šance přišla na pořad odpoledne v 18. minutě, avšak Tobias Strobl s ní Robina Zentnera výrazněji neohrozil. Vargas se pak odhodlal k ráně z dálky, která sice skončila v sití, ale bohužel pro FCA z opačné strany.

Ve 40. minutě se po dlouhém centru dostal míč do vápna Mohuče, kde to levačkou zkusil Iago. Jeremiah St. Juste balon zblokoval tak, že se lehkým obloučkem snášel před bránu, kde vystřihnul nůžky Ruben Vargas - 1:0. Následně ztroskotal na gólmanovi Michael Gregoritsch a poločas zakončil spálenou příležitostí Robin Quaison.

Ten samý hráč minul i po změně stran, přičemž balon mu opět ideálně servíroval St. Juste. Hosté vyčkávali na chybu, což se jim mohlo nevyplatit, kdyby byl Gregoritsch v zakončení chladnokrevnější. V 64. minutě se die Nullfünfer dočkali vyrovnání. Levin Öztunali našel svým centrem z pravé strany mezi obránci Karima Onisiwa, jenž si míč ideálně zpracoval a následně jej procedil mezi nohama padajícího Rafala Gikiewicze - 1:1.

Rakouský útočník ve službách Mohuče mohl přidat za čtyři minuty druhou trefu, jenže polský gólman, který před pěti dny oslavil třiatřicáté narozeniny, si celou situaci pohlídal. Potom minul zařízení Gregoritsch, ale Augsburg přeci jen do konce utkání stihnul ještě dvě trefy přidat. Psala se 80. minuta, když centr z levé strany sklepnul Finbogasson pro Andrého Hahna, jenž bleskurychle napálil kulatý předmět k pravé tyči - 2:1.

V 88. minutě se musel naposledy činit Gikiewicz, když lapil pokus Jonathana Burkhardta. V nastaveném čase to byl znovu André Hahn, kdo přidal pojišťovací zásah, když mu balon naservíroval před odkrytou klec po skvělé individuální akci Noah Saranren Bazee - 3:1. Poslední Mohuč čeká za týden důležité domácí klání s předposledním Schalke. Svěřenci Heika Herrlicha se opět v prostředí WWK Areny střetnou s Herthou Berlín.

Arminia Bielefeld - Borussia Dortmund 0:2

Góly: 53. Mats Hummels, 71. Mats Hummels

Dortmund nepředvedl v nynějším klání vyloženě dechberoucí výkon, i tak se mu však jakožto favoritovi podařilo na půdě nováčka ligy z Bielefeldu urvat všechny body, a to i přesto, že se v sestavě neobjevil nejlepší střelec týmu Erling Haaland. Nutno říci, že dle všech statistických údajů si hosté vítězství zasloužili a urvali napříč všemi soutěžemi již svou třetí výhru v řadě.

To, že se norský ostrostřelec nakonec neobjeví v sestavě BVB, bylo poměrně překvapivou zprávou. Údajně ho do hry nepustily lehčí problémy s kolenem, ty by však neměly mít vliv na jeho působení v dalších zápasech, včetně toho v Lize mistrů na půdě Brugg a příští víkend proti mnichovskému Bayernu. Spíše se jednalo o jakýsi tah šetřit síly dortmundského klenotu.

Ani Jadon Sancho, Julian Brandt nebo Marco Reus se do soupeřovy sítě netrefili. Všechny očekávané potencionální střelce tentokráte zastoupil hráč, jehož hlavními úkoly jsou ty v obranné činnosti. Bek Mats Hummels se ovšem nakonec stal vůbec tím nejefektivnějším šutérem a s celkově třemi vstřelenými brankami je najednou v kabině druhým nejúspěšnějším.

Skórovat dvakrát se mu každopádně podařilo až po přestávce, protože v prvním poločase ještě Arminia hájila aspoň bezgólový stav. Až ve 27. minutě se Borussia propracovala do první vážnější příležitosti, a to prostřednictvím Sancha, jenže ten z vyložené pozice na brankáře Ortegu Morena nevyzrál. A pak Akanji svou levačkou vypálil těsně vedle domácí brány.

Až v 53. minutě došlo na jeden z rozhodujících okamžiků tohoto měření sil. Sancho rozehrál rohový kop pasem do šestnáctky, odkud Meunier svou hlavičkou sice nezamířil do prostoru třech tyčí, trefil však svého spoluhráče Hummelse, od nějž se míč odrazil za brankovou čáru. A v 71. minutě hostující stoper zacílil přesně podruhé, to když zužitkoval hlavou centr Reuse.

Domácí směrem dopředu nijak nezářili, tahali jednoznačně za kratší konec, a připsali si tak již svou čtvrtou bundesligovou porážku za sebou. Mohli být přitom rádi, že neinkasovali ještě více gólů, například v 78. minutě musel zasahovat Ortega Moreno vůči zakončení Raphaëla Guerreira. V 84. minutě se poté netrefil ani Brandt, kterého taktéž vychytal Ortega Moreno.

Schalke 04 - VfB Stuttgart 1:1

30.10.2020 20:30

Góly: 30. Malick Thiaw - 56. Nicolás González (pen.)

Schalke protáhlo svou negativní šňůru bez vítězství už na dvacet dva bundesligových utkání v řadě. Celkem 287 dnů uplynulo od doby, co se klub z Gelsenkirchenu radoval naposledy ze zisku tří bodů, přičemž v nynější předehrávce doma neskolil nováčka ligy ze Stuttgartu. Po poločase sice vedl zásluhou Malicka Thiawa, po přestávce ale vyrovnal Nicolás González.

Hosté si každopádně za svůj výkon alespoň remízu bezpochyby zasloužili třeba i proto, že vyprodukovali o deset střeleckých pokusů na bránu více než jejich protivník. A potvrdili, byť jen z pozice navrátivšího se novice německé nejvyšší soutěže, že jejich průběžné pohybování se na samotných horních příčkách tabulky není způsobeno jen vlivem náhodných okolností.

Už ve 4. minutě se Stuttgart dostal do slibné příležitosti, a to prostřednictvím Klimowicze, svou pravačkou ovšem nakonec nezamířil do prostoru třech tyčí. Po půlhodině hry naopak Schalke gólově udeřilo a dostalo se na koně, poněvadž po Haritově parádním centru ze standardní situace si naběhl na zadní tyčku Thiaw, jenž z blízkosti hlavou pohotově skóroval.

Jenže Die Schwaben nehodlali ponechat tenhle pro ně negativní výsledek jen tak, jedenáct minut po obrátce proměnili pokutový kop, a prodloužili svou sérii bez porážky už na pět klání za sebou. Poté, co ve vlastní šestnáctce zahrál svou rukou evidentně Sané, byla nařízena penalta, ke které se postavil González, jenž poslal míč do protipohybu gólmana Rönnowa.

Do závěrečného hvizdu sudího Branda mohl hostující výběr ze dvou příležitostí dokonce strhnout vítězství na svou stranu, nicméně v koncovce se mu nedařilo dle potřebných regulí. V 67. minutě vyslal štiplavou jedovku mezi tři tyče Sosa, Rönnow ovšem perfektně zasáhl, a v 86. minutě dánského brankáře nepřekonal Castro, jehož také vychytal účelným zákrokem.