Arsenal vyhrál na United, Souček s Coufalem prohráli v Liverpoolu

AKTUALIZOVÁNO

Ostrovní fotbal se na víkendovou smršť zápasů v Premier League naladil už v pátek, kdy byla místní fotbalová veřejnost svědky zajímavého duelu Wolverhamptonu proti Crystal Palace. V sobotu pak pokračovaly další zápasy. Citizens rozhodli o výhře nad předposledním týmem tabulky v prvním poločase po gólu obránce Walkera, do hry pak šla i Chelsea a Liverpool doma vyzval West Ham i se dvěma českými reprezentanty. Velká přestřelka byla k vidění na hřišti Aston Villy. Dosavadní lídr soutěže Everton nestačil na Newcastle.

Vlci doma zvítězili 2:0 a přesunuli se na průběžnou třetí příčku v anglické lize, místa v tabulce se ale o víkendu jistě zamíchají. Mezi střelce se zapsali Ait Nouri a Podence, za hosty se navíc ke konci nechal vyloučit Milivojevič.

Manchester City vyhrál 1:0 na hřišti Sheffieldu. O jedinou branku se ve 28. minutě postaral anglický reprezentant Walker, který si za vápnem zpracoval pas do De Bruyneho a míč nekompromisně napálil k tyči. Chelsea se představila na hřišti Burnley a dařilo se jí skvěle, zvítězila totiž 0:3. O branky se postarali Ziyech, Zouma a Werner.

Liverpool doma sice prohrával, poté ale utkání otočil. Do sítě West Hamu se trefili Mohamed Salah a Diogo Jota a Reds tak porazili West Ham 2:1. Celých 90 minut odehráli za poražený tým čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček. Aston Villa v neděli podlehla v rámci přestřelky Southamptonu 3:4, dvěma góly se blýskl hostující Ward-Prowse. Pro hosty to ovšem tak skvělý výsledek není, neboť vedli 4:0, na tříbodový zisk ale nakonec přesto dosáhli.

Everton do sedmého kola Premier League vstoupil jako lídr soutěže, kvůli prohře s Newcastlem se ovšem propadl na druhé místo za konkurenční Liverpool. Toffees bez hvězdného Jamese Rodrígueze prohráli v Newcastlu 1:2, za domácí se trefil dvakrát Wilson, za Everton skóroval ve formě hrající Calvert-Lewin.

Arsenalu se podařilo vyhrát na půdě Manchesteru United. Rudí ďáblové hráli s Gunners po prvním poločase bez branek, v 69. minutě pak rozhodl gólem z penalty Pierre-Emerick Aubameyang a tři body tak putují do Londýna.

Aston Villa - Southampton 3:4 (0:3)
Branky: 62. Mings, 90+3. Watkins (pen.), 90+7. Grealish - 20. Vestergaard, 33. a 45. Ward-Prowse, 58. Ings

Leeds - Leicester 1:4 (0:2)
Branky: 48. Dallas - 2. Barnes, 21. Tielemans, 76. Vardy, 90+1. Tielemans (pen.)