Brankář v roli spasitele! V poslední minutě nastavení trefil prodloužení proti Spartě

Praha

Povedl se mu kousek, na který dlouho nezapomene. Brankář Luuk Kopmans se ujal role spasitele fotbalistů ADO Den Haag. V zápase nizozemského poháru KNVB Beker proti Spartě Rotterdam srovnal v samém závěru na 1:1 a stal se opěvovanou postavou večera. Zvlášť když jeho tým nakonec v penaltovém rozstřelu uspěl a postoupil do dalšího kola.

Brankář Luuk Kopmans se stal hrdinou.

Svěřenci srbského trenéra Rankoviče prohrávali od 39. minuty po trefě Gravenbercha a manko marně doháněli až do 94. minuty, v níž přišla velká chvíle šestadvacetiletého brankáře. Kopmans krátce předtím ještě zlikvidoval tutovku soupeře, mužstvu tím udržel šanci na prodloužení, které vzápětí sám obstaral.

Den Haag zahrával rohový kop a vrhl všechny síly do poslední standardky. Do pokutového území vyrazil i Kopmans, naskočil si na centr a pěknou hlavičkou o tyč srovnal skóre! Rázem se ocitl uprostřed hroznu těl rozradostněných spoluhráčů, kteří nakonec soka skolili.

Ve třetí sérii penaltového rozstřelu totiž selhal obránce Vriends, a protože domácí exekutoři ani jednou nezaváhali, oslavy na stadionu v Haagu mohly propuknout naplno.